Lastestaadioni jäähall Tallinnas võib siiski teoks saada


BNS 08.08.2007

Tallinna linnavalitsus on põhimõtteliselt nõus plaaniga ehitada Suur-Ameerika 14 kinnistule lastestaadioni endiste tenniseväljakute asemele täismõõtmetes jäähall, kirjutab Postimees.
Jäähalli rajamist on Eesti Jäähokiliit taotlenud juba vähemalt viis aastat.

Eesti Jäähokiliidu ja sihtasutuse Lastestaadioni Jäähall volitusel tegeleb endiste tenniseväljakute kohale halli ja selle juurde kuuluvate hoonete rajamisega investeerimisfirma Metro Capital Management.

Firma üks omanikke Sulo Nigul kinnitas, et kinnistule saab täismõõtmetes jäähokihalli rajada küll, kui kehtestada uus detailplaneering. Selles asjas hakkabki arendaja lähipäevil linnavalitsusega läbirääkimisi pidama.

"Küsimus on selles, et täismõõtmetes jäähall ei mahu ära ammu-ammu kehtestatud detailplaneeringuga määratud alale," selgitas Nigul. "Seepärast ongi vaja planeeringut muuta ning hoonestusõiguse lepingut uuendada, kuna elu on edasi läinud."

Linnavalitsusele juuli lõpus saadetud kirjas on Metro Capital Management esialgse nägemusena kavandanud arendatavale maa-alale peale täismõõtmetes jäähalli ka korterelamud, 400 maa-alust parkimiskohta, hotelli 50 külastajale ning büroo- ja teeninduspindu. Jäähalli taha jääb veel niipalju ruumi, et sinna oleks võimalik ehitada kas üks pikem või mitu väiksemat maja.

"Meie pakutud skeemi kohta peakski nüüd linnavalitsus oma seisukoha välja ütlema, et saaks juba detailplaneeringu koostamise juurde asuda," märkis Nigul.

Ta lisas, et täiendavad ehitused on vajalikud selleks, et erainvestor saaks Tallinna soovide järgi 500 istekohaga jäähalli valmis ehitada ja ka kulud kunagi tagasi teenida. Halli ehitus läheb esialgsete hinnangute järgi maksma mitusada miljonit krooni.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen ütles, et linnal on kindlasti vaja uut täismõõtmetes jäähalli. Praegu Rocca al Mares tegutsev Premia hall töötab juba piirkoormusel ning linnahalli jääareen läheb lammutamisele, kui mõni investor hoone ostab. Ka Jeti häähall Lasnamäel lõpetab ilmselt mõne aasta pärast tegevuse.

Eelmise aasta jaanuaris ütles Jäppinen Postimehele, et täismõõtmetes hokiväljakuga hall lastestaadionile ei mahu, ainult harjutusväljakut ei ole aga mõtet nii väärtuslikule kinnistule ehitada.

Nüüd on linnavalitsus jõudnud põhimõttelisele seisukohale, et uue detailplaneeringuga saaks Suur-Ameerika 14 kinnistut suurendada, kui nihutada selle piire Tuvi pargi poole ning võtta maha mõned vanad puud.

"Selleks, et muuta hoonestusõiguse lepingut, peame ikka kindlad olema, et arendaja ka projektiga hakkama saab," ütles Jäppinen. "Seetõttu palusimegi neil esitada äriplaani, millega linna erinevad ametid praegu tutvuvad."