FAAC väravaajamid ja tõkkepuud

OÜ Kinema

Kinema-logo.jpg

 


OÜ Kinema on firma FAAC ainuesindaja Eestis, kes müüb, paigaldab ja hooldab FAAC-i toodangut. FAAC-i tootevalikusse kuuluvaid väravaajameid on võimalik vastavalt kasutaja vajadustele varustada erinevate turva- ja juhtimisseadmetega. FAAC omab CE vastavussertifikaati ja 1996. aastast alates ISO 9001 sertifikaati toodetele, protsessijuhtimisele ja organisatsioonijuhtimisele. FAAC-il on 65 müügiesindust maailmas ja tooted on enimmüüdud Euroopas. Aastas toodetakse üle 600 000 erineva ajami. FAAC pakub valikut kahest erinevast tehnoloogiast: elektromehaanilised ajamid ja hüdraulilised ajamid.

kinema1.jpg

TÖÖKINDEL VALIK -  HÜDRAULIKA

FAAC-i tehnoloogia põhineb hüdrauliliste süsteemide tugevatel külgedel, mis on olnud vastupidavust ja pikka tööiga nõudvate süsteemide valiku põhjusteks nagu väravaajamid, kraanad, pinnasetööde masinad, liftid ja paljud muud.

Poolt

 • Vaikne töötamine
 • Töökindlus
 • Turvalisus
 • Jõud
 • Vajab vähe ruumi
 • Suur väändemoment
 • Mugav manuaalne vabastusseade
 • Värava lukustus suletud ja avatud asendis, mis ei vaja mehaanilisi piirajaid
 • Pumba mootor on paigutatud kompaktsesse hüdraulilisse monoblokki. Kõik komponendid töötavad õlis, mis tagab pideva õlituse ja jahutuse
 • FAAC-i hüdraulika vaieldamatut ilmastikukindlust on veelgi parendatud atmosfäärilistele mõjudele äärmiselt vastupidava korrosioonikindla kattega
 • Kvaliteet
 • Pikk kasutusiga
 • Autoga otsasõidul väravale või mõne muu õnnetuse korral annavad järele selleks ettenähtud osad, mis on hõlpsasti vahetatavad
 • Kaks reguleeritavat ülitundlikku ülevooluklappi tagavad hüdraulilisele seadmele maksimaalse kokkupõrkevastase ohutuse
 • Mõningatele ajamitele on võimalik lisada akutoide.

Vastu

 •  Kõrged tootmiskulud
 • Vajalikud erioskused müügis ja tehnilises toes.


Kvaliteet

KINEMA garanteerib, et müüdav toode vastab UNI 8612 kvaliteedinõuetele ja on varustatud CE märgistusega. FAACi laboris katsetatakse ajamit enne CE märgi andmist kõikvõimalikes paigaldus-ja ilmastikutingimustes.

TIIBVÄRAVA AJAMID
FAAC 412

Elektromehaaniline ajam on praktiline ja säästlik valik eramute kergetel tiibväravatel kasutamiseks. FAAC-i automaatikasüsteem 412 koosneb kahest elektromehaanilisest ajamist ja on sobiv kasutamiseks tiibväravatel, mille kummagi väravalehe laius on maksimaalselt 1,8 m. Elektromehaanilised ajamid kannavad tigukruvi-ülekandega liikumise üle väravalehtedele. Ajamite tööd kontrollib elektrooniline juhtseade 410 MPS, mis on kaitseks ilmastikumõjude eest monteeritud suletud pritsmekindlasse (IP 55) korpusesse. Automaatikasüsteemi 412 standardvarustuses on purunemisvastane seade, mis piirab väravalehtedele ülekantavat väändemomenti. Ajamid lukustavad süsteemi mehaaniliselt küll igasse asendisse, kui mootor ei tööta, kuid siiski oleks vajalik paigaldada suletud asendisse piirajad. Väravakonstruktsiooni korrasolekust sõltub automaatikasüsteemi töökindlus ja turvalisus. Elektrooniline juhtseade 450 MPS võimaldab avada ka ühte väravapoolt eraldi näiteks teenindava personali või külaliste sisselaskmiseks. Sisseehitatud avariivabastussüsteem võimaldab väravat elektrikatkestuse või rikke korral avada ja sulgeda käsitsi. Selleks on vaja eemaldada luku vihmakate ja komplekti kuuluva spetsiaalvõtme abil lukustusseade avada.
kinema2.jpg
kinema3.jpg

FAAC 402

Hüdrauliline ajam ühe- ja kahepoolsetele väravatele eramurajoonidesse. Väravalehe maksimaalne laius kuni 2,5 m. Ajam on madala müratasemega ja võtab vähe ruumi. Hüdraulilistes ajamites kasutatakse veojõu tekitamiseks õli rõhul liigutatavat kolbi. Rõhu tekitab pump. Ajamites kasutatakse spetsiaalset kõrgekvaliteetset õli FAAC XD220, mille viskoossus langeb vähem võrreldes teiste õlidega. Ajamid taluvad hästi ülekoormust ning töötavad ühtviisi hästi nii soojades kui ka külmades oludes. Hüdraulilisi ajameid iseloomustab see, et ajamid lukustuvad ja väravatele pole vaja paigaldada piirajaid. Lisasedmena on saadaval elektromagnetlukk, mis hoiab väravatiibu nii kõvasti kinni, et vandaalid ei saa neid lahti kangutada (sobib kõikidele tiibvärava ajamitele). Hooldevajadus puudub, kui on õigesti reguleeritud. Sisseehitatud hädavabastussüsteem võimaldab väravat elektrikatkestuse või rikke korral avada ja sulgeda käsitsi. Vajadusel on võimalik avada ka ühte väravapoolt eraldi.

kinema4.jpg
kinema5.jpg

FAAC 422

Hüdrauliline ajam ühe- ja kahepoolsetele väravatele eramurajoonides ja ka tööstusterritooriumitel kasutamiseks. Väravalehe maksimaalne laius kuni 3 m. Sarnane ajamile 402. Ajamite erinevusi vaata tabelist. Erinevus on avariivabastussüsteemis, millele on lisatud võtmega vabastus.

kinema6.jpg
kinema7.jpg
FAAC 400

Hüdrauliline ajam tööstusterritooriumite üheja kahepoolsetele väravatele. Väravalehe maksimaalne laius 7 m. Ajam on madala müratasemega ja võtab vähe ruumi. Ajamite erinevusi vaata tabelist.
kinema8.jpg
LIUGVÄRAVA AJAMID

FAAC liugväravaautomaatika on sobivaim lahendus sõidukite juurdepääsu kontrollimiseks keskmise ja kõrge läbisõidusagedusega aladele. Elektromehaanilised ajamid kannavad liikumise üle väravalehele hammasratta ja hammaslati või keti abil. Kui mootor ei tööta, on süsteem mehaaniliselt lukustatud, kuna ajamil on tiguülekanne. Mootori mehaaniline/elektrooniline sidur tagab ajamile vajaliku reguleeritava purunemiskindluse. Mugav avariivabastusseade võimaldab väravat avada ja sulgeda voolukatkestuse või rikke puhul. Kui on valitud automaatreýiim, sulgub värav pärast etteantud pausi automaatselt.
Kõikidele ajamitele saab lisada turvaseadmed (fotoandurid), mis takistavad värava sulgumist, kui andurite kaitsepiirkonnas on takistus. Vajadusel on võimalik avada ka ainult osa väravast. NB! Saadaval ka mootor kuni 3500 kg raskuse värava avamiseks-sulgemiseks.
FAAC 820

Kett- või hammaslattülekandega ajam liugv äravatele raskusega kuni 600 kg ja värava laiusega kuni 13 m. Liugvärava automaatika FAAC mudelid 820 ja 860 on elektromehaanilised ajamid, mis kannavad liikumise väravalehele üle hammaslatt- või kettülekandega, mis on kinnitatud lü- kandvärava külge. Mootori mehaaniline/elektrooniline sidur tagab ajamile vajaliku reguleeritava purunemiskindluse. Mugav avariivabastusseade võimaldab väravat avada ja sulgeda voolukatkestuse või rikke korral. Elektrooniline seade, mis asetseb mootoriplokis võimaldab algus- ja lõppasendeid lihtsalt programmeerida, seega puudub vajadus lõpulülititele, mis talveoludes ei ole väga töökindlad. Pidev „õlivannis“ olemine annab mehaanilistele osadele ja kogu ajamile suure pingetaluvuse ja ilmastikukindel alumiiniumist korpus kõrge töökindluse. Mõlemas lõppasendis on astmeline aeglustus.
kinema9.jpg
kinema12.jpg
LISASEADMED
868MHz TEHNOLOOGIA.

868 MHz töösagedusega 50 kanaliga vastuvõtja, mis välistab signaali häirimise, tagab turvalisuse ja peab mälus 250-1000 erinevat koodi (laiendatav 1000 võrra). Muutuva koodiga (72 miljonit koodi-kombinatsiooni). Erinevad pulditüübid MASTER ja SLAVE, mis välistavad koodi kopeerimise. Puldid saadaval nii kahe kui nelja nupuga. Võimalik ka kasutajat tuvastada. Sobib uste, väravate, tõkkepuude jms distantsjuhtimiseks.

Impulss- ja turvaseadmed

Saatja-vastuvõtja põhimõttel töötav fotodioodpaar, koodlukk, lukklüliti, magnetkontuur, magnetkaardilugeja, hoiatuslamp, pneumaatiline turvaserv jpm lisaseadmeid.
kinema10.jpg
kinema11.jpg
FAAC 860

Kett- või hammaslattülekandega ajam kuni 1200 kg raskuste ja kuni 10 m laiuste liugväravatele. Eramu- ja tööstusrajoonides kasutamiseks. Muus osas sama varustus nagu FAAC 820. Ajamite erinevusi vaata tabelist.
kinema13.jpg
kinema-tabel1.gif
kinema15.jpg

TÕKKEPUUD

Tõkkepuumehhanism koosneb punaste reflektoritega varustatud valgeks värvitud alumiinium-tõkkepuust ja oranýi polüestervärviga (RAL 2004) kaetud teraskorpusest, milles on hüdrauliline mehhanism ja elektrooniline juhtseade. Tõkkepuud tõstab ja langetab hüdrauliline mehhanism. Süsteemil on reguleeritav purunemiskaitse – seade, mis peatab ja lukustab tõkkepuu mistahes asendis ning mugav käsijuhtimisseade, mida saab kasutada elektrikatkestuse või rikke korral. Tõkkepuu on varustatud tasakaalustusvedruga. Lisaks sirgetele tõkkepuudele on võimalik tellida ka liigendiga latte (liigendi maksimaalne pikkus on 3 m), tugijalgu/tugiharke ja rippkonstruktsioone. Samuti on võimalik lisada erinevaid turva-, avamis- ja vandalismivastaseid seadmeid.

kinema14.gif

FAAC 615

Odavam tõkkepuumehhanism, maksimaalse tõkkepuu pikkusega kuni 5 m. Sobivaim variant keskmise kasutustihedusega kohtadesse. Vt tabelist.

kinema16.jpg

FAAC 620 STANDARD

Kallimad tõkkepuuajamid tiheda, kuid mitte pideva liiklusega piirkondadesse. Tõkkepuu pikkus maksimaalselt 5 m. Automaatikasüsteem koosneb punaste reflektoritega varustatud valgeks värvitud alumiiniumtõkkepuust ja polüestervärviga kaetud teraskorpusest. Korpuses on kahe kolviga hüdrauliline ajam. Kolvid panevad tõkkepuu liikuma nookuri abil. Ühele kolvile monteeritud vedru tasakaalustab tõkkepuu. Korpuses on ka ilmastikukindla kestaga elektrooniline juhtseade. Süsteemil on reguleeritav purunemiskaitse  seade, mis peatab ja lukustab tõkkepuu igas asendis ning mugav käsijuhtimisseade kasutamiseks elektrikatkestuse või rikke korral. Mitu erinevat kiirust. Mõlemas lõppasendis on reguleeritav astmeline aeglustus. Vt tabelit.

kinema17.jpg

FAAC 620 RAPID

Parklatesse või mujale, kus on pidev kasutus. Lisaks FAAC 620 Standard-versiooni omadustele on lisatud vahetu õlitemperatuuri kontroll ja vajadusel automaatselt aktiveeruv sundjahutus, mis tagavad häireteta töö ka pideva kasutuse korral. Saadaval ka 620 Super Rapid, avanemisaeg 0,6 sek. Vt tabelit.

kinema18.jpg

FAAC 640

Tõkkepuumehhanism väga tiheda liiklusega piirkondadesse. Tõkkepuu maksimaalne pikkus 7 m. Tõkkepuu on alumiiniumist, kaetud valge polüestervärviga või roostevabast terasest. Võib töötada katkematult 100% töötsükliga, kuna on varustatud vahetu õlitemperatuuri kontrolli ja vajadusel automaatselt aktiveeruva sundjahutusega, mis tagavad häireteta töö. Vt tabelit.

kinema19.jpg
kinema-tabel3.gif
PAIGALDUS

FAAC tooteid paigaldavad KINEMA spetsialistid. Paigalduse kestvus sõltub projekti suurusest ja tööde mahust. KINEMA kvalifitseeritud paigaldajate lai võrk tagab kõik teenindusega seotud vajadused ning annab asjatundlikud vastused tekkivatele küsimustele.

GARANTII JA HOOLDUS

KINEMA annab FAAC toodetele koos omapoolse paigaldusteenusega 2-aastase garantii.

Müük

OÜ KINEMA
Pärnu mnt 160E, 11317 TALLINN
Tel. 659 9166
Faks 659 9177
E-post: info@kinema.ee
www.kinema.ee

TARNEAEG

Tarneaeg Itaaliast 3 – 4 nädalat.
Enamkasutatavad tooted laos olemas.
Kinema-logo.jpg