Eesti Ehituse poolaasta müügitulu kasvas 1,5 miljardini


BNS 06.08.2007

AS Eesti Ehitus teenis tänavu esimese kuue kuuga 1,52 miljardit krooni müügitulu, mis on 64 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.

Auditeerimata andmetel teenis ettevõte poolaastaga 129,9 miljonit krooni puhaskasumit, emaettevõtte aktsionäridele kuuluv osa moodustas sellest 123,9 miljonit krooni.

Aasta varem teenis Eesti Ehitus esimese poolaastaga 53,5 miljonit krooni puhaskasumit.

Eesti Ehituse puhaskasum aktsia kohta oli poolaastal 4,03 krooni, aasta varem oli sama näitaja 1,78 krooni.

Ettevõtte teatel moodustas müügitulust 62 protsenti hoonete ehitus ning 38 protsenti rajatiste ehitus.

Eesti Ehituse netorahavoog äritegevusest oli esimesel poolaastal negatiivne 75 miljoni krooniga, mis on eelkõige tingitud sadamaehitusprojektidel tehtud suurte materjalihangetega ning Lutheri elamukvartali rekonstrueerimisprojekti enamtasutud summade tagastamisega tellijale lepingu lõpetamisel.

Ettevõtte brutokasumi määr oli poolaastal 14,2 protsenti (aasta tagasi samal ajal 9,9 protsenti) ja ärikasumi määr 9,6 protsenti müügitulust (7,7 protsenti aasta tagasi).

Kontserni sõlmitud ehituslepingute teostamata osa maht tänavu esimese poolaasta lõpu seisuga oli 2,73 miljardit krooni, aasta tagasi samal ajal oli näitaja ligi kaks miljardit krooni.

Kontserni ettevõtetes töötas esimesel poolaastal kokku keskmiselt 1113 inimest, insener-tehnilise personali osakaal kontserni töötajate koguarvust moodustas 37 protsenti. Ettevõtte tööjõukulud moodustasid 176,3 miljonit krooni, kasvades aastataguse ahaga 73 protsenti.

Kokku kuulub Eesti Ehituse konsolideerimisgruppi 21 ettevõtet. Lisaks Eestile teguseb firma ka Lätis, Leedus ja Ukrainas.