Vabaduse väljaku arendajad jagasid meepoti kolmeks


Äripäev 06.08.2007

Arco Vara ning Vjatšeslav Leedo müüsid kolmandiku Vabaduse väljaku parklat arendavast firmast neilt magusat ampsu küsima tulnud mehele.

Andrei Logvinenko ainuomandisse kuuluv Interfin Investments maksis ühe kolmandiku eest OÜs Varamaad Kinnisvara 17,3 miljonit krooni. See osa väljaku arendajast oli varem panditud Hansapangale tagamaks Varamaad Kinnisvara ostmiseks võetud laenu.

"Ju see tehing oli meile kasulik," kommenteeris Arco Vara investorsuhete juht Heigo Metsoja reedel. "Ma ei ütleks, et arendusprotsess sellest kiireneks või aeglustuks," lisas ta.

Ostuinitsiatiiv tuli Interfin Investmentsilt. Varem on Interfin Investments tegelenud mootorikütuse, määrdeõlide ning jahutusvedelike jaemüügiga. Talle kuulus hoonestusõigus Sillamäel Tallinna maantee ääres, mis müüdi mullu edasi Saare Olerexile.

Kõiki kinnisvaraäris osalejaid ei peagi avalikkus tundma, lisas Metsoja. "On palju projektipõhiseid firmasid. Näiteks praegu liigub meil huvitavat infot, millega müüakse rendivoogu. Kui mingid sõbrad on raha kokku pannud, siis nad tulevad ja küsivad ning meie müüme."

"Kompanii juhatus otsib uusi võimalusi äritegemiseks," märkis Logvinenko ettevõtte majandusaasta aruandes. "Firma põhitegevuseks on finantsinvesteeringud."

2006. aastal töötas Interfin Investmentsis kolm inimest. Firmal käivet praktiliselt ei olnud, seisab aruandes.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles reedel, et täismahus Vabaduse väljaku eskiisprojekt valmib 30. novembriks. Järgneb etapiviisiline projekteerimine, kus esmalt võetakse käsile jalakäijate ala ning selle alune parkla. Seejärel projekteeritakse Kaarli puiestee poolne osa.

"Kaarli puiestee projekteerimine ja ehitus saab edasi minna pärast seda, kui koostöös riigiga on maaküsimused lahendatud," sõnas Aas. Parkla rajamist ette valmistavad kaevetööd algavad praeguse plaani järgi tuleval kevadel. Kui ootamatusi ei tule, saab Vabaduse väljak uue näo 2009. aasta sügiseks.

Interfin Investments:

  • Ainuomanik Andrei Logvinenko.
  • 2006. aastal ettevõttel käivet praktiliselt ei olnud, seisab majandusaasta aruandes. Ettevõttes töötas siis kolm inimest.
  • Aastavahetuse seisuga moodustasid kohustustest 16 miljonit krooni lühiajalised tagatiseta võlad. Bilansimaht ulatus samas 19,3 miljoni kroonini.
  • Varem on tegelenud mootorkütuse, määrdeõlide ning jahutusvedelike jaemüügiga.

Varamaad Kinnisvara:

  • Ettevõttele kuulub Tallinnas Kaarli puiesteel 4791 m2 krunt, mis omandati tänavu jaanuaris ostueesõigusega. Koostööleping linnavõimuga võimaldab välja ehitada Vabaduse väljaku alust parklat.
  • Möödunud aastal teenis 28,5 miljonit krooni kahjumit. Põhitegevuseks oli Kaarli pst 2 asuva kinnisvaraobjekti haldamine ja arendamine.
  • Kolmandiku Varamaad Kinnisvara müügi tulemusena teenib Arco Vara kolmandas kvartalis 8,65 miljonit krooni kasumit.