Trigon Capital rajab Venemaale mastaapse äripargi


BNS 03.08.2007

Investeerimisfirma Trigon Capital arendab Venemaal Peterburi äärelinnas mahukat äripargi projekti.

Ettevõtte juhatuse esimees Ülo Adamson rääkis BNS-ile, et plaan on 574.000 ruutmeetri suurusele maatükile rajada logistika- ja tootmiskompleks.

Praegu käivad projekti ettevalmistustööd. "Kõik sõltub vajaliku dokumentatsiooni ettevalmistusest, kuid arvan, et aasta läheb veel," vastas Adamson küsimusele, millal on kavas ehitus -töödega algust teha.

Et projekt on alles algusfaasis, ei osanud Adamson täpselt ölda, kui suured hooned on kavas rajada või palju võiks olla projekti investeeringumaht.

"Krunt on piisavalt suur, et teha suuremahuline arendus. Mahud sõltuvad sellest, millised kokkulepped saavutatakse," lisas ta Venemaa erinevatele nõuetele viidates.

Adamsoni sõnul on tegemist mastaapse projektiga mitte ainult Peterburi, vaid kogu Venemaa mõistes. "Krunt asub Peterburi-Moskva maantee ääres, mis on logistiliselt väga hea asukoht. See on niinimetatud elu tuiksoon," selgitas Adamson asukoha valikut.

Et krunt asub äärelinnas, suurendab see Adamsoni sõnul ka kohaliku omavalitsuse huvi projekti toetada, sest selle käigus luuakse töökohti.

Äripargi potentsiaalsete klientidena nimetas Adamson peamiselt suurettevõtteid. "Kindlasti logistikafirmad ja suuremate tootmisfirmade vahelaod, nii rahvusvahelised kui Venemaa enda suuremad firmad," loetles Adamson.

Venemaal Peterburi lähistel 574.000 ruutmetri suuruse krundi ostis Trigon Capital 45 miljoni krooni eest aasta alguses.

Trigon Capital teenis mullu konsolideeritud puhaskasumit 120 miljonit krooni, mis on viiendiku enam kui aasta varem. Ettevõtte äritulud kasvasid mullu ligi 27 protsenti ligi 290 miljoni kroonini.

Trigon Capitali enamusomanik on Joakim Helenius.