Tallinnasse Smuuli teele tuleb kaubanduskeskus ja ärihooned


BNS 01.08.2007

Tallinna linnavalitsus algatas Lasnamäel Juhan Smuuli tee 7 ja 11 kruntide detailplaneeringu, kuhu E.L.L. Kinnisvara AS plaanib rajada kolmekorruselise kaubanduskeskuse ja büroohooned, kirjutab Eesti Päevaleht.

Merko Gruppi kuulub firma plaanib hoonestamata 16 hektari suurusele alale teha Smuuli tee ja Narva maantee ristmiku lähedusse kuni 14-korruselised büroohooned ning kuni 12-korruselised büroohooned Smuuli tee äärde. Vana-Kuuli tänava äärde on ette nähtud kuni kaheksakorruselised hooned.

Lasnamäe linnaosa linnamajanduse osakonna juhataja Vello Karu sõnul on asutuse järele piirkonnas suur vajadus. "Liikuri ja Vana-Kuuli asumis pole ühtegi teenuste- ja kaubandusasutust. Rajatav hoone toob teenused ja kaubad inimestele lähemale, seni pidid nad käima näiteks Mustakivis."

E.L.L. Kinnisvara keeldus ehitatavate hoonete kohta esialgu täpsemaid selgitusi jagamast. "Kuna projekt on praegu veel detailplaneeringu algstaadiumis, siis kahjuks on teemat ennatlik laiemalt käsitleda. Projekti edenedes, kui on täpsustunud ehitus -mahud ja -lahendused ning selgunud muud arenduse seisukohalt vajalikud detailid, oleme meeleldi valmis seda jagama," ütles firma tegevdirektor Vahur Kaska.

Sama planeeringu järgi kavandab linn rajada Liikuri 56 ja 58 kruntidele uue pargi, kuhu kaevatud tiikidesse suubuks hoonestusalale kogunenud sademevesi. Karu kinnitusel kuuluvad tiigid pargi kujundusse. "Sademevesi ei voola kanalisatsiooni, vaid koondub pargis tiikidesse, mis on nii kasulikud kui ka silmale kenad vaadata," ütles Karu.

Park ise on osa suuremast, kohalikele puhkamiseks mõeldud haljasvööndist, mis kulgeb Kivila asumist ja Kärberi tänavalt Kadrioruni välja. Uude parki rajatakse jalutamiseks alleed ning ümbruskonna majade elanikele autoparklad.

Linnavalitsus müüs möödunud aasta juulis oksjonil Smuuli tee 9 ja 11 kinnistud kokku 463,7 miljoni krooniga.