Pärnu linnavalitsus alustas tööd uues raehoones


Pressiteade 01.08.2007

Pärnu linnavalitsus alustas linnaelanike teenindamist ja külaliste vastuvõttu uues raehoones. Kõik seni linnavalituse erinevates hoonetes paiknenud osakonnad asuvad tänasest aadressil Suur-Sepa 16.

Linnapea Mart Viisitamme sõnul on heameel, et kõik uue maja renoveerimise ja kolimisega seotud tööd on kulgenud plaanipäraselt ning tänasest oleme valmis linnakodanikke uues majas vastu võtma. "Oluline on see, et ühes majas koos töötamine loob ühtsema meeskonna, paraneb ja kiireneb asjaajamine; võidab aga sellest eelkõige linnaelanik, kelle teenistuses me oleme," lisas Viisitamm.

Linnavalitsuse uue büroohoone renoveerimisega alustati 2006. aastal kui 21 miljoni krooniga osteti endine polikliinikuhoone Pärnu Haigla Sihtasutuselt. Ligi 5100 ruutmeetrisel pinnal on 167 ametniku jaoks välja ehitatud 137 tööruumi. Linnavalitsuses uue raehoone renoveerimiseks kulus 84 miljonit krooni

Hoone ehitus valmis 20. sajandi kolmekümnendatel aastatel. Maja asus esmalt täitma maavalitsuse funktsiooni, hiljem asus hoones polikliinik.

Linnavalitsuse kolimise tõttu muutub ka 1879. aastal linnapea Oskar Alexander Brackmanni juhtimisel kasutusele võetud Uus tn 4 raehoone kasutus. Edaspidi paikneb Uus 4 hoones asub linnavolikogu kantselei ja Pärnu Koolide Sihtasutus. Volikogu endistes ruumides Nikolai 3 asub tööle Pärnu filharmoonia.

Uue raehoone pidulik avamine loos linnarahva ja külalistega toimub 5.septembril. Avamisel on huvilistel võimalik tutvuda uue raehoone kõikide tööruumidega.