Rahvusaamatukogu avas pärast remonti taas uksed


BNS 30.07.2007

Tallinnas Tõnismäel asuv Eesti Rahvusraamatukogu avas esmaspäeval pärast kolm nädalat väldanud renoveerimist taas uksed.

Rahvusraamatukogu lasi renoveerida raamatukogu peasissekäigu, fuajee ning viienda ja kuuenda korruse näituseala, samuti remonditi garderoob ning raamatukauplus, teatas BNS-ile rahvusraamatukogu pressiesindaja.

Rahvusraamatukogu oli renoveerimise ajal suletud, kuna müra- ja tolmurohkeid töid pole võimalik teha, kui raamatukogu on lugejatele avatud.

Jätkub kunstide teabekeskuse ehk muusika-, kunsti-, teatri- ja filmi- ning kartograafia- ja geograafiasaali põhjalik remont. Tehakse osalised ümber- ehitus -tööd, vahetatakse välja laed, põrandakatted, valgustus ja mööbel. Kunsti- ja muusikasaali sissekäiku paigaldatakse raamatute säilimise tagamiseks turvaväravad.

Muudatuste tulemusena paraneb lugejatele info kättesaadavus. Avariiulitele paigutatakse senisest enam teavikuid ning ühest hoidlast saab avatud hoidla, kus lugejad saavad ise kirjandust valida.

Lisandub ja arvutitöökohti ning laienevad oma arvuti kasutamise võimalused.

Seoses remondiga on septembrini kunsti-, muusika-, kartograafia- ja geograafia- ning teatri- ja filmialane lugejateenindus üle viidud seitsmenda korruse üldlugemissaali.

Suveajal on rahvusraamatukogu avatud esmaspäevast reedeni kella 12-19. Alates 1. septembrist töötab raamatukogu üldistel lahtiolekuaegadel tööpäeviti 10-20 ning laupäeviti 12-19.