Elamumess toob räämas agulisse ökomajade linnaku


Äripäev 30.07.2007

Mõte korraldada Tallinnas elamumess tekkis linnakantselei referendil Riho Kanguril Helsingi ja Stockholmi ökoelamutest lugedes ja sealseid elamumesse külastades, kirjutas Eesti Päevaleht.

“Pakkusin Tallinna linnavalitsusele idee, et messi kaudu võiksime korrastada mõne Tallinna piirkonna, mis pole eriti esinduslik, olles niimoodi eeskujuks teistele linnadele, mess on korrastamiseks hea lahendus, sest tänu sellele saab ehitada korraga rohkem ja kiiremini,” rääkis Kangur.

Linnavalitsusele mõte meeldis ja ta valis messi territooriumiks Sirbi, Kopliranna, Vasara tänava ja mere vahelise ala, et kujundada sellest innovaatilisi lahendusi kasutav ökoasum.

“Piirkonda tuleksid nii-öelda targad majad, mis on tavalisest kindlamini soojustatud, kus näiteks ventilatsioonisüsteemidest eralduv soojus juhitakse hoonesse tagasi ning kütteks kasu-tatakse maakütet ja päikese-energiat, sademevett aga saaks kasutada majapidamises,” selgitas ta.

17,3 hektaril on praegu hoonestus, millest vähem väärtuslikud barakid lammutatakse ja nende elanikele antakse uued elamispinnad, asemele tuleb 12 korterhoone ehitus, millest nelja-viie puhul on tegemist terrassmajadega, mille kujunduses on tähtsal kohal korrustel kasvav taimestik.