Esmaspäeval allkirjastatakse Tartu Ülikooli uue õppe- ja teadushoone ehitusleping


Pressiteade 27.07.2007

Esmaspäeval, 30. juulil 2007 kell 12 allkirjastavad Tartu Ülikool ning AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ülikooli rektori kabinetis TÜ uue õppe- ja teadushoone (keemiahoone)ehituslepingu.

TÜ rektori Alar Karise sõnul mõjutab uue hoone valmimine positiivselt kõigi valdkondade õppe- ja teadustööd. "Uude keemiahoonesse ümberasuvatelt struktuuriüksustelt vabanevate ruumide renoveerimise järel paranevad õppe- ja teadustöö tingimused lisaks realia et naturalia valdkonnale ka humaniora ja socialia valdkonnas", ütles Karis.

TÜ füüsika-keemiateaduskonna dekaani Peeter Burgi sõnul on vana keemiahoone pea täielikult amortiseerunud ja seetõttu võimaldab uus maja oma tänapäevaste võimalustega tegeleda muuhulgas sellise keemiaalase teadustööga, mis praegu on ohutustehniliste probleemide tõttu raskendatud. "Lisaks on hea, et uus keemiahoone ehitatakse nii lähedale TÜ Tehnoloogiainstituudile, mis loob meile oluliselt paremad võimalused teadusalaseks koostööks," ütles Burk.

Riigihanke tulemusena ehitab nüüdisaegse õppe- ja teadushoone AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg. Ehitusmaksumus on ligi 419 miljonit krooni. Kogu hoone maksumus kujuneb kindlasti suuremaks, kuna lisaks tuleb hoone sisustada nüüdisaegsete laborisüsteemide ja mööbliga.

Uues hoones hakkavad õppe- ja teadustööga tegelema tulevase loodus- ja tehnoloogiateaduskonna instituudid ning ka kehakultuuriteaduskond ja sotsiaalteaduskond. Hoonesse on projekteeritud teadus- ja praktikumilaborid, auditooriumid, seminariruumid, raamatukogu, töökabinetid ning administratsiooniruumid.

Uus keemiahoone asub Tartus, Viljandi mnt 42 kinnistul, kuhu Tartu Ülikool arendab välja Maarjamõisa teadus- ja tehnoloogialinnaku. Hoone ehitus on kavandatud krundi idanurka, peafassaad paralleelselt Ravila tänavaga. Krunt piirneb Ravila, Viljandi mnt ja Sanatooriumi tänavatega. Projekteeritavast keemiahoonest kagus asub Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut ja üle Ravila tänava asub Tartu Ülikooli Biomeedikum.

Hoone arhitektuur on lihtne ja lakooniline. Hoone koosneb kahest tahukakujulisest kuuekordsest korpusest ja fuajee- ning auditooriumiplokist, mis on omavahel ühendatud ühekorruselise klaasist mahuga. Hoone tahukate eri külgedel vahelduvad suured ühevärvilised seina- ja klaaspinnad.

Keemiahoone ehitusprojekti arhitektuurse osa projekteerija on OÜ U-Disain, arhitektid Uko Künnap ja Andrus Vahrušev. Projekteerimise peatöövõtja on RTG Projektbüroo OÜ.

Lepingu järgi peaks uus keemiahoone valmis saama 2009. aasta veebruariks.