Tallinn asendab Laagna tee ülekäiguraja tunneliga


BNS 24.07.2007

Tallinna linnavalitsus kavatseb aasta lõpuks likvideerida Laagna teel Mustakivi keskuse juures asuva jalakäijate ülekäiguraja ja võtta kasutusele seal asuva tunneli, mis võimaldab tõsta autode piirkiirust 70 kilomeetrini tunnis.

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel ütles BNS-ile, et Mustakivi tunneli juures on kavas likvideerida ohtlik ülekäigurada ja rajada kõnnitee äärde piirded, et takistada jalakäijate pääsu sõiduteele.

Kommunaalamet laseb olemasoleva tunneli renoveerida ning ehitada sinna invasissepääsud, mis võimaldavad tunnelit kasutada ka liikumispuudega inimestel. Mustakivi keskuse juures asuvad bussipeatused on kavas nihutada tunneli sissepääsudele lähemale.

Kommunaalamet kuulutas Mustakivi tee tunneli rekonstrueerija leidmiseks välja riigihanke. Kava kohaselt algab tunneli ümber- ehitus 1. septembril ning töö peab valmis olema 30. novembriks.

Mustakivi tee ülekäigurajast on kujunenud Laagna tee niinimetatud pudelikael, kuna ülekäiguraja tõttu on seal alandatud piirkiirust 50 kilomeetrini tunnis. Gonsiori tänavast kuni Mustakivi keskuseni võib sõita Laagna teel 70 kilomeetrit tunnis, kuna seal ületavad jalakäijad magistraali sildade kaudu.

Pärast Mustakivi keskust võivad autod sõita veel ligi kilomeetri 70 kilomeetrit tunnis. Veidi enne Laagna tee lõppu on piirkiirus alandatud taas 50 kilomeetrini tunnis, kuna seal asub veel üks jalakäijate ülekäigurada.

Aastatel 2002-2005 juhtus Mustakivi tee ülekäigurajal jalakäijatega kuus liiklusõnnetust.