Tartusse Emajõe äärde kerkib 15-korruseline spaahotell


BNS 24.07.2007

Tartu linnavalitsus andis teisipäevasel istungil ehitusloa Emajõe äärde Paju tänavale 15-korruselise spaahotelli püstitamiseks.

55-meetrise lubatud maksimumkõrgusega hotell ehitatakse Emajõe, Sõpruse silla, Pika ja Fortuuna tänavatega piiratud alale, teatas linnavalitsus.

Kavandatava hotelli arendaja OÜ Kvintett Kinnisvara juhatuse esimees ja linnavolikogu aseesimees Verni Loodmaa ütles BNS-ile, et loodetavasti võidakse ehitus -konkurss välja kuulutada juba mõne kuu pärast.

Tema sõnul on tegemist suure investeeringuga ning seetõttu võtab ehitusprojekti ettevalmistamine ja selle maksumuse hindamine omajagu aega.

Kõnealune krunt on osa Anne kanali ümbruse territooriumist, mis sai sel kevadel detailplaneeringu. 2004. aastal soovis jalakäijate sillast kanali poole jääva krundi omanik ehitada sinna 15-korruselise kõrghoone, ent linn seda ei lubanud.

Põhjuseks toodi siis, et detailplaneeringu alale korraldatud arhitektuurikonkurss näeb ette rajada sinna rannakohvik, varikatuse-telkkonstruktsioon ning parkimis- ja haljasala.