Ühistranspordirada päästab Pirita tee liigsetest autodest


Pressiteade 24.07.2007

25. juulil algab Pirita tee ühistranspordiraja ehitus ja seoses sellega suletakse autodele liikluseks Pirita tee kesklinna suunduv sõidurada Russalkast kuni Pirita sillani. Bussidele jääb suund avatuks. Liiklus mõlemal suunal toimub Pirita tee linnast väljuval sõidurajal.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul muudab ühistranspordirada bussisõidu kesklinna suunas kiiremaks. „Usun, et ajaliselt võidavad kõik sellelt suunalt linna sõitvad bussikasutajad, olgu nendeks siis „Pargi ja reisi” süsteemi kasutavad autojuhid või näiteks koolibussiga sõitvad õpilased.”

Mutli sõnul rakendus alates 2. juulist Pirita-Kesklinn suunal "Pargi ja reisi" süsteemi katseperiood, mis kestab kuni septembri alguseni. „Sõiduki Pirita jõe paremkaldal olevasse "Pargi ja reisi” parklasse jätnud juht saab vastu terve päeva kehtiva ühistranspordi tasuta sõidupileti," selgitas Mutli. “Septembri alguses, kui valmib Pirita tee ühistranspordirada, on „Pargi ja reisi” süsteemi kasutajatele parkimine jätkuvalt tasuta, aga sõidupileteid enam tasuta ei saa. Seega on eriti mugav süsteemi just praegu proovida."