Kadrioru pargi juht ostaks ära eraomanduses oleva maatüki


BNS 23.07.2007

Tallinna Kadrioru pargi direktori Ain Järve hinnangul võiks linn osta eraomanikult ära Luigetiigi läheduses asuva eraomanduses oleva endise jäähalli krundi, mis seisab praegu tühjana.

Järve ütles BNS-ile, et maatüki ost on esialgu idee tasemel ning ametlikku ettepanekut ei ole ta linnavalitsusele teinud.

Üle 2000-ruutmeetrisel krundil asus tehisjäähall, mille omanik ATKO Grupp lasi eelmise aasta lõpus lammutada. 1960. aastal rajatud hoone oli enne lammutamist aastaid tühjana seisnud ning seda oli laastanud tulekahju.

Ettevõte teatas mullu kavast rajada jäähalli hoone asemele kahekorruselise vee- ja puhkekeskuse ehitus. Kadrioru pargi direktori Ain Järve sõnul on selle koha peal arendustegevus piiratud, kuna seal kehtivad ranged muinsuskaitse- ja looduskaitsenõuded.

"Kuna selle koha peal kehtivad arendustegevusele piirangud, ei tohiks maatüki omanikul krundi müügi vastu eriti midagi olla," lausus Järve.

Järve hinnangul sobiks endisele jäähalli krundile suurepäraselt noortepargi laiendus. Tallinna linnavalitsus avas pühapäeval jäähalli krundi lähedal üle 15 miljoni krooni maksma läinud noortepargi, kus on 15 atraktsiooni sihtgrupiga väikelastest kuni 12-13-aastasteni.

"Käisin täna hommikul noorteparki vaatamas ja nägin, et seal oli mängimas nii palju lapsi, et vastavatud noortepark kippus kitsaks jääma. Parki saaks endisele jäähalli krundile laiendada," tõdes ta.

Järve sõnul puudub tal ettekujutus, kui suur võib olla endise jäähalli krundi turuväärtus.