Poola teatas Rail Baltica ehituse algusest


BNS 23.07.2007

Poola agentuur PAP teatas esmaspäeval Varssavit Helsingiga ühendava raudtee Rail Baltica ehitamise algusest.

Agentuuri teatel algas see Poola-Leedu piiril asuvas Mockawas.

PAP lisas, et esimene lõik Varssavist Tallinna peaks valmima 2013. aastal.

Poola transpordiministeeriumi esindaja Boguslaw Kowalski kinnitas agentuurile, et Rail Baltica ehitus on Poola üks lähiaastate prioriteete.

Eesti valitsus toetas juuli alguses majandusminister Juhan Partsi ettepanekut Rail Baltica projekti etapiviisiliseks rakendamiseks, esimeses faasis kulgeb Tallinna ja Riia vaheline raudteeühendus Valga kaudu.

"Kogu Rail Baltica projekt on jagatud kolmeks etapiks ning praegune otsus Valga kasuks puudutab esialgu ainult esimest etappi, mis tähendab investeeringuid raudteeinfrastruktuuri, saavutamaks kiirusi 120 kilomeetrit tunnis," teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Anti Moppel.

Lähiajal allkirjastavad Eesti ja Läti vastastikuse mõistmise memorandumi, milles lepitakse kokku Rail Baltica projekti etapiviisilises rakendamises.

Samasugused kokkulepped Rail Baltica etapiviisiliseks rakendamiseks on sõlmitud juba Poola ja Leedu ning Leedu ja Läti vahel.

Rail Baltica on EL-i transpordivõrgustiku prioriteetsete projektide nimekirjas ning see peaks kulgema marsruudil Varssavi-Kaunas-Riia-Tallinn-Helsingi.