Sonda valda planeeritav motoringrada maksab 70 miljonit


BNS 23.07.2007

Ida-Virumaal Sonda vallas Varinurme külas asuvasse Põhja-Kiviõli põlevkivikarjääri planeerib vallavalitsus rajada motoringraja, mis võib esialgsetel hinnangutel minna maksma 70 miljonit krooni.

"Esialgu on ringraja hinnaks koos boksidega pakutud suurusjärk 70 miljonit krooni, kuid sinna ei ole arvestatud muid hooneid ning elektri, vee ja kanalisatsiooni  ehitus -kulusid," ütles BNS-ile Sonda vallavanem Andrea Eiche.

Sonda vallavalitsus on algatanud motoringraja rajamisega kaasneva keskkonnamõju hindamise ja on ühtlasi teostamas kompleksi tasuvusanalüüsi. Mõlemad tööd peaksid valmis saama augusti lõpuks.

Keskkonnamõju hindamine ja tasuvusanalüüs lähevad Eiche sõnul maksma alla 300.000 krooni. Peamiselt rahastab töid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, lisa andsid ka Sonda vald, Kiviõli linn ja karjääris kaevandav Kiviõli Keemiatööstus.

Kiviõli Keemiatööstus tegi ka rahvusvahelise autospordiliidu FIA reeglite järgi ringraja ja kogu kompleksi eskiisjoonise, mille on heaks kiitnud ka Eesti Autospordi Liit.

"Hea on, et vald üksi ei aja seda asja, vaid suurtoetaja on ka Kiviõli Keemiatööstus ja Eesti Autospordi liit, kelle kinnitusel oleks tegu esimese täiesti suletud motoringrajaga Eestis," märkis Eiche.

Kiviõli vanal tuhamäel valmis mullu kaheksal hektaril paiknev 1980 meetri pikkune krossi maailmakarikaetappide korraldamise nõuetele vastav motokrossirada, mida saab osaliselt kasutada ka ATV-de ja maastikuautode sõiduks.

Eiche lisas, et tulevikunägemuse järgi oleks kahel motospordi kompleksil võimalik teha koostööd.

Transporditeenuste pakkumise, kinnisvara ja põlevkiviõli tootmisega tegeleva T.R. Tamme Auto tütarfirma Kiviõli Keemiatööstus on Põhja-Kiviõli põlevkivikarjääris kaevandustöid teinud 2003. aastast.