Ehitushinnatõus lubab osaliselt renoveerida Paide kirikut


BNS 20.07.2007

Paide linnavalitsuse teatel renoveeritakse Paide kirik ehitus -hindade hüppelise tõusu tõttu vaid osaliselt, erinevalt kavandatust jääb käärkambrisse vana põrand ja kirik ei saa põrandakütet.

Paide linnapea ülesandeid täitva abilinnapea Kaido Ivaski sõnul tegi kiriku renoveerimishankele ainsa pakumise KEK Ehituse AS, kelle küsitud hind ületas märkimisväärselt planeeritud vahendeid.

"Kultuuriministeeriumilt tuli projektile 1,5 miljonit krooni, muinsuskaitseamet toetas ligi miljoniga ning Paide linn 500.000 krooniga. Kokku oli ehitustöödeks 2,7 miljonit, kuid täismahus projekti elluviimisest jääb puudu 1,3 miljonit," lisas Ivask.

Ivaski sõnul pannakse kirikusse uue põrandaga koos küll põrandakütteks vajalik torustik, kuid enne lisaraha leidmist soe sisse ei saa.

Linnavalitsuse teatel tulevad kirikusse ka minimaalne veevarutus ning kanalisatsioon, välja ehitamata jäävad soojasõlm ning valgustid.

Paide Püha Risti koguduse õpetaja Algur Kaerma sõnul jätkatakse puudujääva raha otsimist, et kirik ükskord ikka lõpuni valmis saada. "Tegelikult peame olema tänulikud, et meil seegi raha on. Saame asjadega vähemalt nii kaugele, et on tulevikus võimalik jätkata, ilma et peaks hakkama midagi üles kaevama või lõhkuma," märkis Kaerma.