Ehituskauba müüjad kasvatasid käivet 36%


Äripäev 20.07.2007

Eesti kaks suuremat ehitusmaterjalipoodide ketti K-Rautakesko ja Ehitus Service kasvatasid mõlemad esimesel poolaastal käivet 36% võrra.

Eesti suurima ehitusmaterjalide müüja, K-Rautakesko kaubamärgi all tegutseva ASi Rautakesko 2007. aasta esimese poolaasta käive oli 683 miljonit krooni. Ehitus Service'i esimese poolaasta käive oli 472 miljonit krooni. 

Rautakesko turundusjuhi Annika Oja sõnul on käibe kasvus oluline roll uuel Tondi kauplusel. "Kõige paremini saab juurde jaekäibest," sõnas Annika Oja, kelle sõnul suurenes jaekäive 55 protsenti.

Rautakeskol on järgmisel aastal plaanis avada kolm kauplust. Aasta esimesel poolel avatakse kauplus Rakveres, Kuressaares ja Võrus.

Ka Ehitus Service'il on läinud hästi. "Ei ole nii tuline kui eelmine aasta, kuid pole põhjust ka nuriseda," kommenteeris tegevdirektor Mart Vau Ehitus Service'i majandustulemusi. Vau sõnul kasvatasid käivet nii uute kaupluste lisandumine teises kvartalis Jõhvisse ja Pärnusse kui ka ostjate arvu jätkuv kasv senistes kauplustes.

Ehitus Service avab selle aasta detsembris Kuressaares uue kaupluse. Lisaks on oodata Tallinna kaupluse uuendamist ja laienemist.

Ehitusmaterjalide müüja ESPAKi tegevjuhi Arvi Liiviku sõnul on Rautakesko 36protsendiline käibe kasv isegi väike, arvestades seda, et Rautakesko avas Tondil uue kaupluse.

"2007. aasta kevadel avatud suurim ehitus- ja sisustusmaterjalide kauplus Tondil on väga edukalt käima läinud," rääkis Oja. "Pakume klientidele suures ja eksklusiivses valikus muu hulgas just maitsekaupu. Nendes valdkondades konkureerime kindlasti spetsiaalsalongidega."

Soome Kesko kontserni kuuluv Rautakesko Ltd annab Eestis tööd ligi 500 inimesele ja on suuruselt viies ehitus- ja sisustusmaterjalide müüja Euroopas. Rautakesko tütarettevõtete käive oli 738 miljonit eurot ja kasv esimesel poolaastal 26,7%.

Ehitus Service'i kaupluseketti kuulub seitse ehitus -kauplust - Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Jõhvis ja Põlvas. Ettevõte annab tööd 386 inimesele.