Viru Keemia Grupp AS omandas Usnova kaevevälja


Pressiteade 20.07.2007

Viru Keemia Grupp ASi tütarettevõte VKG Aidu Oil OÜ omandas OÜ'le Merko Kaevandused kuulunud Usnova kaevevälja, mille põlevkivi varud moodustavad 16.7 miljonit tonni.

Ettevõtete teatel on tehingu maksumus konfidentsiaalne. Usnova kaeveväli asub Illuka vallas 560 hektaril, Narva jõe vahetus läheduses. Põlevkivil lasuva katendi paksus on kuni 29 meetrit ning see võimaldab põlevkivi väljata karjääriviisiliselt. Usnova põlevkivi kaevandamiseks on sõlmitud kokkulepe Eesti Põlevkivi AS-ga.

Merko Kaevandused OÜ juhatuse liige Peep Siitami sõnul väljub Merko Grupp tehinguga põlevkivi kaevandusärist. "Grupi strateegia kohaselt keskendutakse vaid põhitegevusalale kinnisvaraarenduses, fookusega eeskätt Läti ja Leedu turul," sõnas Siitam

VKG juhi Janek Parkmani sõnul on VKG-l huvi kindlustada endale põlekviviressurss õlitootmiseks ning energeetilisteks vajadusteks. "Koos Ojamaa kaevanduse varudega kuulub VKG-le nüüd 75 miljonit tonni põlevkivi, ehk praegusi võimsusi arvestades jätkub seda umbes 25 aastaks," ütles ta.

Usnova on nüüd teine VKG omanduses olev kaeveväli pärast Ida-Virumaal Mäetaguse valla territooriumil asuva Ojamaa maardlat, mille tarbevaru on kokku 58,7 miljonit tonni põlevkivi.

VKG on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille kogemus ulatub 1924. aastasse. Kontserni missiooniks on Eesti tähtsaima maavara, põlevkivi väärtustamine. VKG 11-s ettevõtetes leiab rakendust rohkem kui 1400 inimest nii Ida-Virumaalt kui kogu Eestist.