Hiiu Pansionaat hakkab mahutama 120 elanikku


Pressiteade 19.07.2007

Planeeritavalt sügisel avatava Hiiu Pansionaadi mahutavuseks kujuneb 120 kohta. Esimeste huvilistega on Pansionaat sõlminud juba eelkokkulepped.

Hiiu Pansionaadi tegevjuhi Kaido Kotkase sõnul ei ole veel aktiivse müügitööga alustatud. "Pansionaat elab praegu ehitus-ja siseviimistlustööde rütmis. Esimesi näidistube loodame avalikkusele tutvustada paari lähema nädala jooksul. Seni on meid üles otsinud inimesed ajakirjanduses avaldatud info põhjal," sõnas Kotkas. Tema sõnul on huvilisi nii Eestist kui ka väljaspool Eestit. "Välismaal elavad eestlased on ka kindlasti üks väga oluline auditoorium, kellele meie toode huvi võiks pakkuda. Siinsetel elanikel saavad olema kõik võimalused ja mugavused, mis meeldiva vanaduspõlve veetmiseks vaja on," rääkis Kotkas, kelle sõnul hakatakse lähiajal korraldama ka pansionaati tutvustavaid kliendipäevi. "Soovime, et inimesed saaksid kohale tulla ja ise vaadata, kuivõrd unikaalses ja meeldivas keskkonnas Hiiu Pansionaat asub ning milline näeb see välisvaadete poolest tuntud maja välja seestpoolt," sõnas Kotkas.

Pansionaadi eestvedajad on ettevõtjad Tiit Laja ja Tõnis Arro, kellele kuuluv Hermes Projektijuhtimise OÜ omandas mullu pansionaadi hoone ja 6500-ruutmeetrise kinnistu YIT Ehituselt. Koos kinnistu ostule lisanduvate ehitus -töödega kujuneb projekti ligikaudseks maksumuseks 130 miljonit krooni. Pansionaadi sisearhitektideks on Janne Maal ja Kadri Kalvet sisekujundusettevõttest InDoors OÜ.

Sügiseks valmiv Hiiu Pansionaat asub 17 hektari suuruse Hiiu Pargi keskel. Pansionaati on kavandatud kuni 120 kohta peamiselt eakatele inimestele.