Narva saab 2,5 miljonit krooni maksva purskkaevu


BNS 18.07.2007

Septembri alguses avatakse Narva südalinnas paadikujuline valgustatud purskkaev, mille rajamine maksab ligi 2,5 miljonit krooni, kirjutas Põhjarannik.

Tänapäevane kinnist tüüpi purskkaev asendab kultuurimaja Rugodivi haljasalal olnud vananenud ja palju aastaid purskamata seisnud kaevu.

Linnavara ja -majanduse ameti direktori Arkadi Nikolajevi sõnul on Eesti firma Bassein Ekspert purskkaevu seadmete paigaldamise lõpetanud ja nädal tagasi toimus õnnestunud katsetus.

Purskkaevu välisilme projekteeris Tallinna firma EPT Grupp. Uus purskkaev näeb välja nagu ujuv paat. Mitmes toonis sinise mosaiikplaadiga kaetud betoonkausis on paadisarnane betoonkonstruktsioon, mis on samuti mosaiigiga kaetud. Paadi keskel on neli purjekat kujutavat klaasplokki, mis koos elektrivalgustusega loovad pargis mulje säravast laigust, mis on eriti efektne öösel.

Nikolajev märkis, et Rugodivi juures asuv purskkaev ei jää Narvas ainsaks omataoliseks. 2008.-2009. aasta kavas on Tallinna maantee ja Kerese tänava vahele "Maleaia" ehitus, et jäädvustada Narvast pärit Paul Kerese mälestust. Valmis on projekt, mille järgi peaks aeda ehtima hiiglasuur malekell ja purskkaev.