SRV Kinnisvara alustas Jõekaare elamurajooni ehitust


Pressiteade 18.07.2007

SRV Kinnisvara alustas Tartus Emajõe läänekaldal Jõekaare elamurajooni ehitamist. Kokku koosneb uus elurajoon 9-st korterelamust ning esimese elamu ehituse lõpp on planeeritud 2008. aasta septembrisse.

"Jõekaare peamisteks plussideks on asukoht, silmapaistev disain ning kogu keskkonna terviklikkus. See on ideaalne elukoht inimesele, kes lisaks mõnusale elukeskkonnale otsib midagi teistsugust, " lausus SRV Kinnisvara arendusjuht Ülar Hallikivi.

Jõekaare elurajoon asub kesklinna läheduses, Turu tänava ja Emajõe vahel. 2,7 hektari suurusele alale on planeeritud kokku 9 korterelamut, millest 7 jäävad SRV Kinnisvarale kuuluvale territooriumile. Elamud on 8-korruselised ning igas majas on 42-48 korterit. Moodsat arhitektuurilahendust iseloomustab efektne väliskuju ning suured aknapinnad ja rõdud, mis tagavad valgusküllased korterid ja hea vaate. Elamud on alates viiendast korrusest laienevad, mis jätab hoonetealuse avaraks. Elurajooni tervikliku üldmulje tagab spetsiaalne õueala kujundus ja haljastus, mis hõlmab erikujulisi hekke, ilu- ja jalutusaeda ning eraldatud mänguplatse. Lisaväärtust loovad vahetusse lähedusse planeeritud paadisadam ning kohvik.

Esimene elamu valmib 2008. aasta septembriks ning selle ehitajaks on Facio Ehituse AS. Hooneid teenindavad teed ja muu infrastruktuur rajatakse korraga selle aasta sügiseks. Kogu elamurajoon ehitatakse välja etapiviisiliselt.

Jõekaare elurajooni modernne arhitektuurilahendus on sündinud rahvusvahelise konkursi tulemusena. Koostöös Tartu linnavalitsusega korraldatud arhitektuurikonkursil osales kokku 6 bürood, võitjaks osutus Austria arhitektibüroo Atelier Thomas Pucher & Bramberger architects.

SRV Kinnisvara AS on Eesti üks esimesi kinnisvaraarendajaid. Ettevõte asutati 1992. aastal ning see kuulub Soome ühe suurima ehitus -firma SRV Yhtiöt Oyj kontserni. Kinnisvaraobjektide arendamisega tegeleva SRV Kinnisvara tuntumateks projektideks on Radisson SAS hotelli, Viru Keskuse ning Osten Tori rajamised.