Kohila sai KIK-ist kopsaka toetuse


Pressiteade 18.07.2007

Kohila vald sai üle nelja miljoni krooni toetust 1,5 km pikkuse vee- ja kanalisatsioonitrassi ehituseks reostustundlikus piirkonnas.

Keskonnainvesteeringute Keskuse üle 4,3 miljoni krooni suuruse toetuse abil ehitab Kohila vald OÜ Kohila Maja eestvõttel lähiajal välja vee-ja kanalisatsioonitrassid reostustundlikus Kuusiku ja Rohelise tänava piirkonnas. Valla omaomaosalus projektis on 400 000 krooni. Ühtekokku projekteeritakse ja ehitatakse valmis poolteist kilomeetrit torustikku. Keskse veevärgiga ühinemise võimaluse saab 17 majapidamist.

OÜ Kohila Maja juhi Rein Langerpooni sõnul on ettevõtmise näol tegu märksa suurema projekti esimese etapiga. Kuna Rohelise ja Kuusku tänavate vaheline ala on jäänud välja suurtest Ida-Harju ja Vääna jõe vesikonna vee-ja kanalisatsioonisüsteemi arendusprojektidest, oli nimetetud ala kanaliseerimine kiiremas korras vaja lahendada.

Kogu piirkonna kanaliseerimise ehitus läheks maksma 15 miljonit krooni. Siis oleks keskne vee ja kanalisatsioonisüsteem tagatud kuuekümne viiele majapidamisele. Et esimesele etapile 4 346 872 krooni suurune toetus saadi, on tõeline rõõmusõnum piirkonna elanikele. Töökavade järgi peaks projekti I etapp valmis saama oktoobri lõpuks, mil esimese tosinkonna maja juures on valmis kaasaegne liitumispunkt.