Piusa koobastikus käivad kindlustustööd


Pressiteade 17.07.2007

Piusa koobastikus käivad kindlustustööd, mille tulemusel muudetakse koopad külastajatele ohutuks. Ehitustöid teostab OÜ Kolmeti.

Ehitus toimub kahes etapis, esmalt suletakse koobastiku kõik avad, v.a. need, millest siseneti ka siiani. Sealjuures arvestatakse ka nahkhiirte vajadustega ning jäetakse neile vajalikud lennuavad. Ehituse teises etapis rajatakse vaateplatvorm, mille kaudu pääseb ka väikesele ringkäigule koobaste sellesse ossa, mille võlvid töö käigus tugevdatakse. Koobastiku külastatavasse ossa seatakse valgustus.

Ehitustööde ajaks jääb koobastik suletuks, külastajatele on endiselt avatud matkarada. "Ehitajat segada ei tohi, aga samas võib rahvas seal ümberkaudu uudistamas käia küll, on tegu ju ainulaadse tegevusega Euroopas," ütles Riikliku Looduskaitsekeskuse Põlva-Valga-Võru regiooni direktori asetäitja Silver Näkk.

Alles peale koopasuudmete heakorrastustöid ja vaateplatvormi ehitamist, mis muudab koopad külastajatele ohutuks, tahetakse Piusa koobastik külastajatele osaliselt avada.

Ehitustööde valmimise tähtaeg on oktoobri lõpp.

Tööde läbiviimiseks eraldas Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) LKK-le 3 miljonit 726 600 krooni.

Piusa koopad suleti eelmise aasta märtsis enne külastushooaja algust varinguohu tõttu.