Tallinnasse Kakumäele tuleb elamurajoon koos jahisadamaga


BNS 16.07.2007

Kinnisvaraarendaja BaltReal Invest plaanib Tallinnasse Kakumäele rajada mitmekülgse elamurajooni, kuhu korterelamute kõrval tuleb jahisadam koos teenindushoonetega ja rekreatsioonialad.

Tallinna linnavalitsus algatas juuni lõpus Kakumäe jahisadama ja lähiümbruse detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise, et leevendada ja ennetada planeeringu elluviimisega tekkivad võimalikke negatiivseid keskkonnamõjusid.

"Eesmärgiks on teha võimalikult mitmekülgne ja eripärane elurajoon, mis väärtustaks piirkonda ning avaks senisest rohkem Kakumäe merelise külje," ütles BNS-ile BaltReali juhatuse liige ja osanik Sander Kaus.

Planeering hõlmab Kakumäe kalasadama ja lähiala kinnistuid Lesta teel ja Selise tänaval.

Planeeringualale on Kausi sõnul kavas jahisadama ehitus koos seda teenindavate äri- ja teenindushoonetega, väiksemat sorti majatuspinnad, kolmekorruselised korterelamud, lasteaed, rekreatsioonialad ja rannakindlustus.

Keskkonnamõju strateegilist hindamist viib läbi OÜ Corson. Keskkonnamõjude aruande avalik arutelu toimub 8. augustil ning ettepanekuid ja vastuväiteid aruandele saab esitada 15. augustini.

Elurajooni mitmekülgsuse tõttu kestab planeerimisprotsess eeldatavasti tavapärasest kauem, märkis Kaus. Ta lisas, et planeerimiseks kuluvat aega hetkel ette ennustada ei saa.

BaltReal Investi omanikud on varem Hansapanga Grupis töötanud Sven Maanurm ja Sander Kaus.