Maanteeamet sulgeb aastaks Tallinna-Tartu maantee lõigu


BNS 15.07.2007

Maanteeamet sulgeb alates esmaspäevast rekonstrueerimistöödeks rohkem kui aastaks Harjumaal Tallinna-Tartu maantee ühel sõidusuunal 5,4 kilomeetri pikkuse lõigu.

Alates esmaspäevast kuni järgmise aasta juuli lõpuni on Vaida ja Aruvalla vahel suletud neljarajalise teelõigu vasakpoolne sõidutee suunal Tartust Tallinnasse.

Liiklus suunatakse alates esmaspäevast maantee kilomeetritel 20-25,4 parempoolsele sõiduteele, teatas maanteeamet BNS-ile.

Erinevaid kiiruspiiranguid ja liikluskorralduse muudatusi sõltuvalt tööde iseloomust võib esineda kogu remondilõigu pikkuses tööde lõpetamiseni.

Maanteeamet palub liiklejate ees vabandust vajalikest töödest tingitud ebamugavuste pärast ning palub mõistvat suhtumist ja suurendatud tähelepanu töötsoonist möödumisel.

Projekti peamine eesmärk on liiklusohutuse ja teekeskkonna parandamine sellel teelõigul. Selleks ehitatakse ümber vasak sõidusuund ning ehitatakse Vaida ja Aruvalla eritasapinnalised liiklussõlmed.

Kohaliku liikluse peateelt eraldamiseks remonditakse ja ehitatakse 12,7 kilomeetri ulatuses kõrvalteid, mis hakkavad toimima kogujateedena. Jalakäijate ja jalgratturite tarbeks laseb maanteeamet ehitada 4,8 kilomeetri ulatuse kergliiklusteid ja 124 meetri pikkuse puidust jalakäijate silla üle Tallinna-Tartu maantee.

Liiklusmüra leevendamiseks rajatakse 2,4 kilomeetri ulatuses seinaga müravall.

Maanteeamet ja ühispakkumise esitanud töövõtjad Aspi AS, Talter AS, Teede REV-2 AS ja Tref AS sõlmisid 7. mail ehituse töövõtulepingu Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee Vaida-Aruvalla teelõigu ümberehitamiseks. Lepingu hind on 530,6 miljonit krooni.

Projekti toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond 274,9 miljoni krooni ulatuses. Projekti autor on Toner-Projekt OÜ. Järelevalvet teostavad Ramboll Eesti AS ja Ramboll Finland OY.

Kavandatav ehitus -tööde toimumisaeg on tänavu 14. maist järgmise aasta 31. augustini.