Seli investeerib Tartu kesklinna hotelli 70 miljonit


BNS 13.07.2007

Neinar Seli firma Estiko on muinsuskaitseametiga kolm aastat väldanud läbirääkimiste järel jõudnud kokkuleppele Tartusse Ülikooli tänavale hotelli rajamise osas, mille ehitus läheb hinnanguliselt maksma 70 miljonit krooni.

Tartu Raekoja taga Pirogovi platsi kõrval asuvale Ülikooli 14 kinnistule peaks viiekorruseline hotell ettevõtte plaanide kohaselt kerkima hakkama järgmisel aastal.

Estiko tegevdirektor Ain Tammvere ütles reedel BNS-ile, et tema pole aru saanud, miks uurimine on muinsuskaitseametil kolm aastat aega võtnud. "Kõik on ju ikka sama moodi, midagi muutunud pole. Põhjendust on neilt väga raske saada," märkis Tammvere.

Seli ütles BNS-ile, et kui kolm aastat tagasi arvestati hotelli investeerimismahuks 30 miljonit krooni, siis praegu on investeeringute maht kasvanud 70 miljoni kroonini. "Me oleme suhteliselt karvased selle peale, et muinsuskaitseamet kolm aastat kaevab," ütle Seli.

Tammvere rääkis, et hiljuti on ametiga siiski kokkuleppele jõutud ja väljakaevamistel leitud 15.-17. sajandi tugimüürid ei kuulu säilitamisele, kuna neil puudub ajalooline väärtus.

"Muinsuskaitselt tuli lammutamise otsus, sest nad soovivad müüride alt uurida, ehk leitakse midagi väärtuslikku," ütles Tammvere.

Estiko esitab suvel hotelli eskiisprojekti Tartu linnaarhitektile, ehitusega planeeritakse alustada järgmisel aastal.