Neinar Seli hotell avab uksed plaanitust varem


Äripäev 12.07.2007

Järgmise nädala teisipäeval, 17. juulil, avab plaanitust umbes nädala varem uksed Tartu suurim hotell Dorpat.

"Meil on lihtsalt väga tubli peatöövõtja, hotell sai plaanitust varem valmis," ütles Dorpati tegevjuht Gea Puidak aripaev.ee-le. AS Linnaehitus hakkas kuuekorruselist hotelli ehitama 2006. aasta juulis.

Uue hotelli avamisega lisandub Tartusse kolmandiku jagu uusi hotellikohti - 410 kohta. Järgmisel aastal tuleb veel 900 külastajat mahutav konverentsikeskus juurde.

Puidak usub, et uus hotell vanadele tegijatele kuigivõrd kannale ei astu. "Eks ta ikka natuke turgu raputab, aga üldiselt on seni Tartus hotellitubadest puudus olnud. Tartu on üritustekeskne koht ja suuremate ürituste ajal on alati kõik hotellid täis olnud, nii et osa inimestele pole ruumi jätkunud. Nüüd suudab linn rohkem külalisi vastu võtta," selgitas ta.

Puidaku sõnul on Tartu hotelliturg väga erinev Tallinnast ja Pärnust, kus mõni aasta tagasi algas paljude uute hotellide ehitus. "Nüüd sai lõpuks ka Tartu esimese suure hotelli," lisas ta.

Tartu senise suurima, Hotell Tartu juht Auli Solo ei osanud konkurendi klientidele avamisest esialgu midagi arvata. "See ei tekita mingeid tundeid. Ei oska ennustada, kas see meid kuidagi mõjutama hakkab. Eks me paari kuu pärast vaatame," ütles ta.

Dorpati hotelli arendas Neinar Selile kuuluv Rondam Grupp AS. Projekti investeeriti 130 miljonit krooni. Tegemist on esimese osaga, mis miljard krooni maksvast Taskust Emajõe ääres valmis saab.