Q Vara alustas Tallinna ringteel laopargi Terminal number 11 ehitust


Pressiteade 12.07.2007

OÜ Q Vara alustas juuli algusest Tallinna ringtee äärde uue laopargi rajamist. Terminal nr. 11 on kaasaegne laopark, Rae vallas, Tallinna ringtee ääres asuv laopark sobib ettevõtetele, kes vajavad optimaalse suurusega tööstus- või laopinda logistiliselt heas asukohas.

OÜ Q Vara projektijuhi Jaak Puistama sõnul “on huvi uute laopindade, kui ka kruntide vastu olnud juba müügi algusest aktiivne ja esimesed krundid on laopargis müüdud ning laobokisd broneeritud. See viitab sellele, et Tallinna ringteega ääres on ärimaa õige hinnataseme juures nõutud “

Terminal nr.11 projekti ehituse peatöövõtuga tegeleb OÜ Q Ehitus, kes juhib projekteerimist ja laopargi esimese etapi ehitust. Ehitus -eettevalmistus algas mais ja käesoleval hetkel rajatakse kommunikatsioone. OÜ Q Ehituse Urmas Altini sõnul „pakub Q Ehitus soovi korral kõigile Terminal nr 11 krundiostjatele abi ka individuaallahenduste projekteerimisel ja ehitusel.“

Esimene hoone „võtmed kätte" kujul valmib 30.aprilliks 2008. Kokku valmib I etapis kolm 6 boksiga hoonet, mille laobokside suurused jäävad vahemikku 320 – 487 m2, iga laopinna juurde kuulub täiendav kontoripind kuni 5 töökohaga. I etapi investeeringu maht on ca 130 miljonit krooni.

Kogu projekti Terminal nr.11 raames läheb väljaehitamisele kuni 168 000 m2 ärimaad, mis on jagatud 22 erineva suurusega krundiks.

Täiendav info projekti kohta: http://www.terminal11.ee/

Q Vara on 2003. aastast elamu- ja ärikinnisvara arenduse ja haldusega tegelev Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Grupi projektid asuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias.

Q Vara pikaajaline eesmärk on tõusta juhtivaks kinnisvara arendajaks Baltikumis, olles turuliider kvaliteedi ja teenindustaseme osas.

Q Vara grupi ettevõtetes töötab hetkel 85 inimest.

Q Vara gruppi kuuluvad:

  • Q Vara OÜ - kinnisvara arendus ja müük;
  • SIA Q Estate – kinnisvara arendus ja müük Lätis;
  • UAB Q Vara - kinnisvara arendus ja müük Leedus;
  • Q Ehitus – üldehitus Eestis;
  • Q Buve – üldehitus Lätis;
  • Q Haldus – valmivate ja valminud projektide halduse
    täisteenuse pakkumine Eestis.

Q Vara võlakirjad on noteeritud OMX Tallinna börsil alates 2006. aasta septembrist.

Q Vara on Eesti Suusaliidu ja Kergejõustiku Liidu suursponsor ning triatlonistide Ain-Alar Juhansoni, Raimo Raudseppa ja Steffen Liebentrau suurtoetaja.

Q Vara on Eesti Kinnisvarahaldajate ja Hooldajate Liidu ja Eesti Kinnisvarafirmade Liidu liige.