E.L.L. Kinnivara rajab Rocca al Maresse 9-korruselise hoone


BNS 12.07.2007

Merko Gruppi kuuluv E.L.L. Kinnisvara rajab Rocca al Mare piirkonda Rannamõisa teele üheksakordse äri- ja büroohoone, millesse firma investeerib eeldatavasti ligi 500 miljonit krooni.

E.L.L. Kinnisvara tütarfirma Rannamõisa Kinnisvara OÜ sai enam kui 21.000 ruutmeetri suuruse rendipinnaga Rannamõisa Ärimaja rajamiseks ehitusloa, teatas firma neljapäeval.

Ehitusega on kavas alustada tänavu sügisel ja hoone peaks valmis saama eeldatavalt 2009. aasta teises pooles. Ligi 22.000 ruutmeetri suurusele krundile rajatavasse hoonesse tuleb ka restoran, hoone kõrval rajatakse tasuta autoparkla.

E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimehe Aldo Daponi sõnul mõjutas otsust rajada Rannamõisa teele äri- ja büroohoone Tallinna pidev ja kiire laienemine.

"Läheduses paiknevates Õismäe, Mustamäe, Tiskre, Tabasalu ja Rannamõisa elamupiirkondades elab oluline osa pealinna elanikest ning elanike arv tänastes niinimetatud äärelinnades on pidevalt kasvav," märkis Dapon.

Tema sõnul näitab Rocca al Mare ja Haabersti hoonestuse tihenemist ning piirkonna mõju kasvu nii kinnitatud detailplaneeringud kui välja antud ehitus -load.

Rannamõisa Ärimaja arhitektiks on Indrek Allmann arhitektuuribüroost Pluss.

AS Merko Ehitus müüs selle aasta alguses OÜ Rannamõisa Kinnisvara samasse kontserni kuuluvale E.L.L. Kinnisvarale 31,9 miljoni krooniga.