Erateede omanikud varastavad tee-ehituselt killustikku


BNS 11.07.2007

Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas varastati 15 tonni teede parandamiseks mõeldud killustikku, kuid väiksemate koguste minemaviimisest jäänud labidajäljed on aga teedevalitsuse töötajatele tavapärane vaatepilt, kirjutab Virumaa Teataja.

Rakvere juhtivkonstaabli Tiit Jõgi sõnul langes ühe killustikuvarga saagiks sõiduauto haagise täis killustikku, mis varas eratee lappimiseks laiali laotas, ligi 13 tonni killustikku leiti aga hunnikus ühes teises õues.

Viru teedevalitsuse hooldeosakonna juhataja Neeme Mikenbergi sõnul on see täiesti tavaline. "Ebatavaline on juba see, kui tullakse kopaga," märkis Mikenberg.

Mikenbergi väitel tuleb selliseid suuremaid varguseid nagu Viru-Nigulas toime pandu ette kaks-kolm korda aastas, väiksemad vargused on igapäevane probleem.

Mikenbergi sõnul iga kord asjale ametlikku käiku ei anta, küll aga tehakse politseisse avaldus siis, kui vargus ületab juba kolme tonni.

Samas on vargaid üldjuhul ka mõttetu taga ajada, sest enamasti neid kätte ei saada. Samuti pole võimalik iga killustikuhunniku juurde ööpäevast valvet seada.

Samuti pole uus nähtus ehitus -töödeks vajalike loodusvarade ebaseaduslik omastamine.