Pärnu Kalevi staadioni planeering sai mitmeid proteste


BNS 10.07.2007

Pärnu rannarajoonis asuv aastaid remonti ootava Kalevi staadioni ala detailplaneering sai elanikelt mitmeid kaebusi ja ettepanekuid.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Asser Jaanimets ütles BNS-ile, et kokku esitati planeeringule üheksa kaebust või ettepanekut.

"Peamiselt ei olda planeeringu projektis rahul kahe asjaoluga. Esiteks, et Kalevi staadioni harjutusväljaku asemele tuleb autoparkla - selle asemel soovitakse näha ikkagi kaasaegset harjutusväljakut," märkis Jaanimets.

Teiseks protestiti Jaanimetsa sõnul planeeringualasse kavandatava neljakorruselise hoone ehitamise vastu. "Osad protestijad viitavad merelähedusele ja selle tõttu üleujutusohtule; mõnel oli mureks, et maja varjaks päikese ja väljavaate," lisas ta.

Edasi kujundab linnavalitsus oma seisukohad ettepanekute ja protestide suhtes. "Sügisel tuleb detailplaneeringu avalik arutelu linnavalitsuses, kus kõik küsimused üle väideldakse. Kui linnapoolsete seisukohtade ja ettepanekutega ei nõustuta, siis tuleb arutelu maavalitsuses. Seejärel läheb planeering volikogusse kehtestamisele. Peale kehtesamist on alati võimalus kohtu poole pöörduda," rääkis Jaanimets.

Detailplaneeringu ala asub kruntidel Ranna puiestee 2 ja 4 ning Kuuse tänav 4 ja 6. Planeeringuga kavandatakse Kuuse tänav 4 ja Ranna puiestee 2 kinnistutele 4-korruselist hoonestust.

Ranna puiestee 2 aadressil asuv Kalevi staadion ja selle maa kuulub Eesti Spordiselts Kalevile, kes kolme aasta jooksul ostab 50 protsendi suuruse osaluse välja Eesti Ametiühingute Keskliidult.

Ranna puiestee 4 aadressil asuv kinnistu on reformimata riigimaa ja sinna on laiinal planeeritud 221-kohalise murukattega parkla ehitus. Kuuse tänav 6 kinnistule planeeritakse harjutusväljakud ja kergejõustiku harjutusrajad.

Kalevi staadioni ala planeerimine on varem avalikkuses palju tähelepanu saanud. Sama ala kõrval asub AS YIT rajatav Septembri hotell, mis on tekitanud mitmeid vaidlusi.