Nördinud külaelanikud kaebasid Tamkivi kohtusse


Äripäev 10.07.2007

Saue valla Alliku ja Vanamõisa küla elanikud kaebasid kohtusse keskkonnaministri Jaanus Tamkivi, kes kiitis heaks üliohtlikku ja radioaktiivset koobaltit kasutava meditsiinitarvete steriliseerimistehase AS Steri keskkonnamõjude uuringu.

Külaelanikud süüdistavad Saue vallavalitsust ja keskkonnaministrit kokkumängus, ütles Päevaleht Online'ile üks külaelanikest Eha Lettermo. Ta leiab, et paljud ametkonnad ei väljasta rahvale informatsiooni külas asuva tehase kiirgusohtlikkuse kohta.

Nimelt soovitakse tehases, millest lähim maja asub kõigest 100 meetri kaugusel, hakata radioaktiivse kiirguse abil steriliseerima Rootsist ja Soomest toodud ühekordseid meditsiinitarbeid.

Lettermo sõnul seadis eelmine keskkonnaminister Rein Randver kahtluse alla kogu keskkonnauuringu objektiivsuse ning leidis, et külaelanikud peaksid kõigepealt oma küsimustele vastuse saama, praegune keskkonnaminister Tamkivi eiras mitmeid Randveri nõudeid uuringu täiendamise osas ja kiitis aruande heaks, sest AS Ster oli ministeeriumi kohtusse kaevanud, rääkis Lettermo.