Muuga sadama naabrusesse kerkib Baltikumi suurim äripark


BNS 10.07.2007

Muuga sadama naaburusesse kerkib Baltimaade suurim 78,2-hektariline Põhjaranna Äripark, millesse arendaja plaanib investeerida 5,5 miljardit krooni.

Lisaks tööstusettevõtetele tuleb parki ka spaa-hotell ning kaubanduskeskus.

Äripargi kruntide müügiga tegeleva Colliers Internationali projektijuht Mariliis Sepper ütles BNS-ile, et Põhjaranna Äripargi omanik on iirlastele kuuluv ettevõte Keltic Global Estonia OÜ. "Colliers International on äripargi lepinguline esindaja Eestis," lisas Sepper.

Sepperi sõnul plaanib Keltic Global Estonia OÜ Põhjaranna Äriparki investeerida ligi 5,5 miljardit krooni.

Põhjaranna Äriparki on võimalik uue raudteeliini ehitus, mis teenindaks äripargi ettevõtteid. Koostöös Maardu linnaga rajab arendaja Põhjaranna Äripargi serva tsentraalse kanalisatsioonitrassi, mis hakkab teenindama kogu ümbruskonda, teatas Colliers International.

Äripargile ligipääsu lihtsustamiseks on plaanitud Peterburi tee ja Üleoru tee ristmik ehitada kahetasandiliseks, mis oluliselt parandab ristmiku läbilaskevõimet.

Muuga sadam plaanib järgnevatel aastatel välja arendada sadama idaosa, mis tähendab 66 hektari suuruse maa-ala merest hõivamist ja 1200 meetri pikkuse uue kailiini rajamist.

Kinnisvara konsultatsioonifirma Colliers International alustab Põhjaranna Äripargi kruntide müüki sellel kuul. Kruntide suurused jäävad vahemikku 5000-20.000 ruutmeetrit. Kruntide hinnad algavad 100 eurolt ruutmeetri kohta. Teede ja tehnovõrkude ehitust planeeritakse alustada järgmise aasta alguses.

Sepperi sõnul valmivad äripargi esimesed hooned aasta pärast. "Detailplaneeringu kinnitamine on esialgu planeeritud novembrisse. Järgmise aasta alguses hakatakse ehitama trasse," lisas ta.

Põhjaranna Äripark rajatakse krundile, mille kinnisvaraarendaja KC Grupp müüs tänavu juunis. Tehingu hinda ja teist osapoolt kokkuleppel siis ei avalikustatud.