Eesti Rahvusringhäälingu uue maja arhitektuurikonkursile kvalifitseerus 12 tööd


Pressiteade 09.07.2007

Eesti Rahvusringhäälingu uue maja rahvusvahelisele arhitektuursele ideekonkursile laekus 14 tööd, millest konkursi tingimustele kvalifitseerus 12. Ideekonkursi eesmärgiks on saada parim arhitektuurne ideelahendus ringhäälingumaja uuele hoonekompleksile ning lähiümbruse planeeringule. Tulevase ringhäälingumaja krundi suurus on 23 934 ruutmeetrit ja see asub aadressil Tuisu 21, Kristiine linnaosas.

Võidutöö kuulutatakse välja hiljemalt 3. augustil ning see on aluseks üldplaneeringut muutvale detailplaneeringule ja hoonetekompleksi ning lähiümbruse projekteerimisele. Detailplaneeringuga samaaegselt loodab ERR edasi liikuda ka arhitektuurse projektiga. Ehitus -projekt, mille aluseks on detailplaneeringu alusel väljastatav projekteerimisluba valmib esialgsete plaanide kohaselt 2009. aasta kevadeks.

Arhitektuurse lahenduse ideekonkursi komisjoni kuuluvad komisjoni esimees Jaak Raie, komisjoni liikmed Andres Jõesaar, Merike Villard, Aarne Akerberg, Margus Allikmaa, Joel Sarv, Arvo Rikkinen, Villem Tomiste, Toomas Rein, Toomas Tammis, Ignar Fjuk ja Ilo Kalk. Ekspertgruppi kuuluvad Urmo Männi, Ramon Järvsoo, Mart Mae ja Hannes Valdma.