Lõuna-Eesti haigla müüb Võru polikliiniku


BNS 07.07.2007

Lõuna-Eesti haigla (LEH) üldkoosolek otsustas panna Võru kesklinnas asuva polikliiniku hoone 27 miljoni kroonise alghinnaga enampakkumisele, kirjutab Võrumaa Teataja.

LEH-i nõukogu esimehe Kurmet Müürsepp ütles, et haigla nõukogu teavitas üldkoosolekut kavatsusest müüa polikliiniku maja ja omanike esindajad kiitsid ettepaneku heaks. Oksjonilt laekuv müügisumma kulutatakse Müürsepa sõnul haigla arendamiseks.

Polikliinik on minetanud oma vajalikkuse haigla silmis, kuna haigla enese käsutuses on seal kõigest sadakond ruutmeetrit.

Haigla peaarst Rein Kermes ütles, et kvaliteedi pakkumiseks on vaja teha olulisi investeeringuid. Seni on investeeringute planeerimisel tema sõnul arvestatud Euroopa abifondide võimaliku toetusega. Abiraha eest plaaniti renoveerida haigla peahoone, et kulutada selle võrra rohkem raha meditsiinitehnikale.

Samas pole tagatist, et abiraha Võrru üldse jõuab. "Vaadates riigieelarve strateegiat - ega ma väga selgelt seal näe, et Euroopa raha liiguks üldhaiglate poole," ütles Kermes.

Polikliiniku müügist saadava raha on kavas kulutada nii haigla renoveerimiseks seestpoolt kui ka aparatuuri ostmiseks.

Haigla renoveerimiskulu on Kermese sõnul haiglavõrgu arengukava teise etapi eelarvekalkulatsiooni järgi 300 miljonit krooni.