Kaarma vald sai lasteaia renoveerimiseks 7,6 miljonit


Äripäev 06.07.2007

Kaarma vallas asuv Aste lasteaed Mõmmik sai riigilt 7,6 miljonit krooni toetust vana ja laguneva lasteaiahoone renoveerimiseks.

“Maja oli ikka väga halvas seisus ja vajas hädasti renoveerimist, sest peale nipet-näpet tööde ei ole hoones ligi 40 aastat suuremat remonti tehtud,” ütles Aste lasteaia juhataja Maarika Ellermaa. “Väga hea meel on, et lõpuks ometi toetust saime, sest oleme raha juba aastaid pikisilmi oodanud,” lausus Ellermaa saarlane.ee-le.

Kaarma vallavanem Ülo Vevers rääkis, et vald esitas juba 2004. aastal eeltaotluse siseministeeriumi KOIT-kava fondi, mis reguleerib Euroopa Regionaalarengu Fondi raha kasutamist kohalike omavalitsuste jaoks oluliste objektide rajamiseks või renoveerimiseks.

“Kohe me toetust ei saanud, vaid jäime reservfondi, nii-öelda ootele, sest tahtsime väga suurt summat,” rääkis Vevers. “Kuid nüüd lõpuks see raha tuli.”

Kaarma valla jaoks on tegemist seni kõige suurema toetusega, mida vald fondidest hariduse edendamiseks saanud. “Oleme rõõmsad iga tuhande üle, mida saame, nii et 7,6 miljonit on valla jaoks ikka väga suur summa,” lausus Vevers.