Tehnikatudengid viivad suitsusauna Euroopasse


Äripäev 06.07.2007

Täna 6. juulil saabuvad kaheks nädalaks Tallinnasse 23 välistudengit 19 erinevast Euroopa riigist, kellele TTÜ tudengid korraldavad kursuse „Sauna Fever - Discover the Secrets of Sauna!". Selle käigus omandatakse nii praktilisi kui ka teoreetilisi teadmisi sauna ehitamisest ja kasutamisest.

Välistudengitele seatakse eesmärgiks ehitada kursuse lõpuks valmis päris ehe ja eestipärane suitsusaun Raplamaal Toosikannu puhkekeskuses, teatasid tudengid. Reaalsele ehitustegevusele eelneb aga põhjalik ettevalmistustöö, kus jagatakse teadmisi sauna ajaloost ja kultuurist, ehitamisest ja hooldamisest ning ka füsioloogilisest mõjust inimkehale. Kursusel on olulisel kohal laborid ja firmakülastused. Uudistamas ja erinevaid saunu proovimas käiakse Saunamaailma Saunakülas ja Soomaal parvesaunas. Samuti toimuvad väljasõidud loodusesse ja tutvutakse eesti rahvuskultuuriga.

Ürituse kulminatsiooniks on 16. ja 17. juulil Toosikannu puhkekeskuses suitsusauna ehitus. Materjalide ja ehitusteabe eest hoolitseb Toosikannus käsitööpalkmajadele spetsialiseerunud ehitusfirma Estonian Log Houses. Kahe päeva jooksul peavad kursuslased tõrvama katuse, saunale tuleb ette panna uksed ja aknad ning valmima peab saunalava ja sisustus.

18. juulil toimub kursuse ametlik lõpetamine TTÜ 's. Äsja eksamineeritud tudengid näitavad presentatsiooni õpitust, samuti tänatakse kõiki koostööpartnereid ning selgitakse välja parim saunakütt.