Hääle ja Krossi laevandusbörsi maja jõuab homme Eestisse


Äripäev 05.07.2007

Eesti ärimehed ostsid Londonis ära laevandusbörsi Baltic Exchange´i vana peakontori ja panevad selle Tallinnasse püsti, homme jõuavad Eestisse maja viimased tükid, kirjutas EPL Online.

Eesti ärimehed Heiti Hääl ja Eerik-Niiles Kross ostsid vana börsihoone ära juba eelmisel aastal, kuid hoone tükkide Eestisse transportimine algas selle aasta juunis, Baltic Exchange'i hoone oma marmorsammaste ja muuga mahub 15 konteinerisse, millest igaüks on 12 meetri pikkune, homme saabub Eestisse viimane konteiner.

Baltic Exchange’i maja taas- ehitus algab 2008. aasta lõpus, ärimeeste plaani kohaselt kulub ehituseks kaks aastat ja valmis saanuna on vana fassaadi ja kauplemisruumi juurde valminud ka kontorid, restoran, ballisaal ja näituseruum. Baltic Exchange'i maja ostmine läks Eesti ärimeestele maksma umbes 18,9 miljonit Eesti krooni.

Baltic Exchange on 18. sajandi alguses asutatud laevandus- ja merebörs ja Eestisse kolib selle vana London Citys asunud peakontor, mis vahepeal oli tükkideks lahtivõetuna Londoni lähistel laohoones.