Siff rikub Savisaare plaane


Äripäev 05.07.2007

Naftabojaar Endel Siff rikkus juba kolmandat korda Tallinna linnapea Edgar Savisaare plaani sõlmida konkureerivate suurärimeestega magusaid ­lepinguid, kirjutas Eesti Ekspress.

Esimene ohver oli ehitus -kuningas Toomas Annus. Aasta tagasi rikkus Siff tema plaani saada linnalt konkursita ligi 33 hektari suurune maatükk Lasnamäe paekarjääri ümber ja see kortermaju täis ehitada.

Teine ohver oli Eesti kommikuningas Oliver Kruuda, kes kaotas oksjonil Siffile võimaluse ehitada Kopli poolsaare tipp elumaju täis.

Kolmas ja kõige värskem ohver on Tartu äriduo Aivar Tuulberg ja Raivo Rand, kes jäid kaks nädalat tagasi ilma oma elu suurimast äritehingust – ehitada ja rentida Tallinna linnale üle tuhande korteri. Tehing toonuks neile 30 aasta jooksul sisse vähemalt viis miljardit krooni.

Neljas luuser on Keskerakonna liider Edgar Savisaar, kes ei saa linnapeana Tallinna arendada – kõik kolm toppama jäänud asja on suured ja linna arengule tähtsad projektid, teiseks näitab tema nõrkust see, et need suured asjad on nurjanud vaid üks mutrike linnavolikogus – saadik Tõnis Bittman, kes on Keskerakonna liige ja kaitseb Siffi huve.