Juudid paluvad kooli remontimiseks peaministrilt abi


BNS 04.07.2007

Eesti Juudiusu Kogudus pöördus peaministri poole, et leida toetust Tallinna juudi kooli äärmiselt halvas seisukorras oleva hoone remondiks, kirjutab Postimees.

20. juunil peaministrile adresseeritud kiri suunati riigikantseleist edasi haridus- ja teadusministeeriumile, kus palve võetakse arutluse alla juulikuus.

1924. aastal ehitatud õppehoones Karu tänaval ei ole kordagi kapitaalremonti tehtud. Kaks aastat tagasi läbi viidud tehnilise seisukorra eksperthinnang kinnitas, et koolimaja on 47 protsendi ulatuses amortiseerunud.

"Kuigi juudi kool kuulub munitsipaalkoolide hulka, on tegu eramajaga, mis kuulub Eesti Juudiusu Kogudusele, nii et linnalt ei saa me paraku mingit abi," põhjendas kooli direktor Mihhail Beilinson Postimehele , miks Juudiusu Kogudus valitsusele abipalve esitas.

Kuna maja on vana ja kuulub muinsuskaitseliste objektide nimekirja, ei ole võimalik remontides hinnaalandusi teha. "Tavaliste pakettakende ettepaneku keelas muinsuskaitse ära, peavad olema puust aknad, aga need on kallid," lausus Beilinson.