Uusasumite buum kergitas istikute hindu


BNS 04.07.2007

Tallinna külje all ja mujal Eestis kerkinud uusasumite tuules on haljastuses kasutatavate istikute ja taimede hinnad paari aastaga kerkinud pea kaks korda, kirjutab Postimees.

Hinnatõusust hoolimata on aianduskaupluste käive pidevalt suurenenud ning väike istikutemüügi punkt on kerkinud pea iga kaubanduskeskuse ette.

Aianduskeskuse Hortes turundusjuhi Kristiina Kullo kinnitusel on aastaga nende käive kasvanud umbes 40 protsenti. Firma on tublisti laiendanud oma välimüügipindu ning pakkuma on hakatud ka näiteks lemmikloomatarbeid.

Juhani Puukooli juhi Tiit Juhani sõnul on selle aasta ostetumateks istikuteks roosid ja viljapuud. Juhani nentis, et tänu nõudluse kasvule on ka hinnad tõusnud.

Näiteks meenutas ta aastatetaguseid aegu, kui roos maksis umbes 25 krooni. Nüüd maksab roosiistik 50 krooni. Roosipõõsa eest tuleb Cerese aianduskaubamajas välja käia tervelt 270 krooni.

Üks selle suve populaarsemaid kaupu - ploomipuu istik - maksab 125-150 krooni, samas kui eelmisel aastal sai selle kätte veel 100 krooni eest või alla selle. Nõudlus ploomipuude järele oli sel aastal nii suur, et istikud kadusid müügilt juba kaks kuud tagasi, aprilli lõpus ja mai alguses.

Aianduskeskuse Ceres juhataja Lehi Aganitsa sõnul on hinnatõus olnud tingitud eelkõige tööjõu kallinemisest.