Admiraliteedi basseini äärne arendus algab 2008. aastal


BNS 03.07.2007

AS-i Ühendatud Kapital nõukogu esimehe Raul Paruski sõnul algavad ehitustööd Ühendatud Kapitali ja Skanska EMV kaasomandis oleval Admiraliteedi basseini äärsel krundil tõenäoliselt 2008. aastal.

Parusk ütles BNS-ile, et ehitus -töödega tänavu alustamist takistab asjaolu, et vajalikud projektid pole veel valmis.

"Täna väga selget graafikut veel paigas pole," rääkis Parusk. "Kuna oleme projektis koos Skanskaga, siis lähiajal lepime nendega kokku, kuidas edasi minna," lisas ta.

Paruski sõnul on krundile kinnitatud põhjalik detailplaneering, mille kohaselt ehitatakse sinna korterid, äri- ja büroopinnad ning ka hotell.

Projekti maksumust Parusk ennustada ei soovinud, öeldes, et enam kui 100.000 ruutmeetrisele krundi puhul saaks vaid hinna väga jämeda suurusjärgu.

Admiraliteedi basseini ja Mere puiestee vaheline ala sai uue detailplaneeringu mullu novembris. Suurem osa planeeringualal asuvaist kinnistuist on AS-i Ühendatud Kapital ja AS-i Skanska EMV kaasomandis, osa Tallinna linna ja Tallinna Sadama omanduses.

K-Projekti poolt koostatud detailplaneeringu kohaselt on maa-alale kavandatud kokku 21 krunti, millele saaks ehitada kuni 15 hoonet. Elamutesse on kavandatud umbes 1000 korterit.

Krundile jääv Admiraliteedi basseini äärne ala kujundatakse ühtse linnaväljakuna eraldi projekti alusel. Kogu planeeritud teedevõrk, välja arvatud Kai ja Laeva tänav, on ette nähtud jalakäijate liikluseks. Uusi sõiduteid planeeritud ei ole, parklad on kavandatud täies ulatuses maa alla.

Linnavalitsus on kvartalite hoonestuslahenduste leidmiseks soovitanud korraldada arhitektuurikonkursi, mille tingimused kooskõlastatakse eelnevalt linnaplaneerimise ametiga.