YIT Ehitus rajab Tartusse uue Toyota autokeskuse


Pressiteade 03.07.2007

AS YIT Ehitus sõlmis AS-iga Valoor lepingu uue Toyota autokeskuse ehitamiseks Ringtee ja Tähe tänava nurgale. Ehitus -tööde maksumus on 56 miljonit krooni, hoone valmib 2008. aasta veebruaris.

"Oleme varem ehitanud kümmekond autokeskust, sealhulgas kaks Toyota autokeskust – ühe Tallinna ja teise Riiga ning ehitame neid meeleldi ka edaspidi," lausus AS-i YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. "Uues kahekordses autokeskuses on 4272m² kasulikku pinda. Hoone esimesele korrusele tuleb müügisalong, klienditeenindusalad, autode hooldekeskus, ruumid kere- ja värvitöödeks, 500m² suurune kasutatud autode salong, laopinnad ning kontoriruumid. Teisel korrusel on kontoriruumid, töötajate olmeruumid, rehviladu ja tehnilised ruumid."

"Aardla tänava Toyota müügi-, hooldus- ja teenindussalong on meile väikseks jäänud ning vajame paremaks teenindamiseks suuremat pinda," märkis AS-i Valoor juhataja Vallo Jürisoo. "Konkursi tulemusel valisime autokeskuse ehitajaks AS-i YIT Ehitus, kuna nende poolt pakutu vastas kõige paremini meie ootustele. Otsustamisel oli tähtis ka asjaolu, et YIT Ehitusel on sarnaste hoonete rajamisel suured kogemused ja väga head referentsid."

AS-i Valoor juhataja Vallo Jürisoo sõnul on uue hoone müügisaalis võimalik praeguse nelja auto asemel eksponeerida kahteteist autot ehk kolm korda rohkem. "Suuremas autokeskuses on võimalik pakkuda senisest kiiremat hooldusteenust, sest ka hooldusala on uues salongis suurem. Lisaks on uus esindus parem ka oma asukoha, parkimisvõimaluste ning laienenud teenustevaliku poolest. Rajatavasse autokeskusesse valmib esmakordselt Tartus ka Lexuse hooldekeskus, kus on eraldi Lexuse kliendiala," rääkis Vallo Jürisoo.

AS YIT Ehitus ( http://www.yit.ee/ ) on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille kaheksas riigis tegutsevas tütarettevõttes töötab üle 22 300 inimese. YIT kontserni 2006. aasta käive oli 51,4 miljardit krooni, millest käive Balti riikides oli 3,1 miljardit krooni.