Raitwood omandas Puiduterminali


Pressiteade 02.07.2007

Kaubamärgi Raitwood all tegutsev Rait Grupp omandas Tallinna lähistel Harkus asuva Puiduterminali.

Omandatud ettevõtte uueks ärinimeks on Raitwood Puiduterminal. Ostu järel seotakse Harkus ja Tartumaal Reolas asuvad projekt- ja jaemüügiüksused ühtsesse klienditeenindusstruktuuri, mille tulemusena mitmekesistub tootevalik ja lühenevad tarneajad. Lisaks võimaldab tootmisvõimsuste ühendamine täita veelgi paindlikumalt klientide erivajadusi.

Raitwood Puiduterminal pakub puidust sise- ja välisviimistlusmaterjale ning saematerjali ehitus - ja tööstusklientidele. Tootevalikusse kuuluvad tööstuslikult värvitud välisvoodrilauad, immutatud terrassilauad, sisevoodrilauad, põrandalauad, karkassimaterjal, distantsliistud jm ehituseks vajalik puitmaterjal.

"Tänu kahe ettevõtte ühendamisele suudame pakkuda klientidele veelgi mugavamat teenindust ning laiemaid võimalusi loodussõbraliku elukeskkonna loomisel. Eesmärgiks on, et klient saaks kogu ehituseks vajamineva puitmaterjali ühest kohast," sõnas Ivar Dembovski, AS Rait juhatuse esimees.

Tooted valmistatakse peamiselt Harku ja Reola höövel- ning värvimisliinidel, Reolas asuvas aiatooteid valmistavas tütarettevõttes Parkwood ning aktsiaseltsiga Rait seotud Viiratsi ja Aegviidu saeveskites.

AS Rait loodi aastal 1991. Tänaseks moodustavad grupi puidutöötlemisettevõtted tehnoloogilise ahela, mis tegeleb okaspuidu väärindamisega. AS Rait on Puuinfo projekti asutajaliige ja aktiivne toetaja. Puuinfo http://www.puuinfo.ee/ on projekt, mis on suunatud puidu kasutamise eeliste selgitamisele ning puidu võimaluste ja õigete kasutusvõtete kohta informatsiooni jagamisele.