Pered kolivad Tallinnast Harjumaa väikelinnadesse


Äripäev 28.06.2007

Üha enam eelistatakse Harjumaal elamiseks vaikseid väikelinnu, mis paiknevad Tallinna mõjupiirkonnas.

Enam eelistatakse kohti, kus on omaette keskused, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevdirektori asetäitja Andrus Soonsein city24-s. "Ka Keila linn ja vald on viimase paari aasta jooksul sarnaselt ülejäänud Eestiga läbi teinud kiire arengu. Keila kruntide ja eramute hinnad on 2006. aasta jooksul kahekordistunud, 2006. aasta lõpust on hinnad stabiliseerunud ning 2007. aasta jooksul ei ole hinnatase märgatavalt tõusnud. Keila lähistel jääb kruntide hinnatase keskmiselt vahemikku 500-1000 kr/m2 ja eramute hinnad on vahemikus 16 000-23 000 kr/m2," märkis Soonsein.

Hetkel on Keila vallas pakkumises kaks kruntide ja elamute arendusprojekti – Raudkotka ridaelamud ja Tammermaa krundid ja ridaelamud.

Soonseina sõnul on pikemas perspektiivis Keila valda lisandumas veel mõned ridaelamute arendusprojektid. Hetkel on kehtestamisel detailplaneering ca 6 kilomeetri kaugusele Keila linnast Lehola külla ridaelamute ehitamiseks. Kuid siiski selle aasta jooksul ei ole reaalselt uute ridaelamute lisandumist Keila lähistele oodata.