Sõudebaasiks renoveeritud Viljandi endine vetelpääste hoone saab valmis


Pressiteade 27.06.2007

Reedel, 6. juulil kell 14 avatakse Viljandi järve ääres renoveeritud endine vetelpääste hoone, mida hakkavad kasutama treeningbaasina sõudjad.

Viljandi Linnavalitsuse linnamajandusameti juhataja Priit Vihuri sõnul ehitati Viljandi vetelpääste hoone eelmise sajandi 60ndatel aastatel vaivundamendile. Käesoleval aastal remontis E.R.O. Ehitus OÜ osa seni põhiliselt laona kasutuses olnud ruumid 170 ruutmeetri ulatuses. "Rekonstrueeriti kõik tehnilised kommunikatsioonid, ehitati välja riietus- ja pesuruumid, saun, kuivatusruumid, tualetid, ruumid treeneritele ja 70ne ruutmeeri suurune sisetreeningusaal," selgitas Priit Vihuri.

Viljandi sõudmistreener Ruth Vaar lisas, et nüüd on töötingimused normaalsed, sõudjad saavad siseruumides treenida ka talvel, mida seni tuli mujal ja sageli selleks mittesobivates ruumides teha. Juurde on vaja ka sõudeellingut, aga loodetavasti ka selle ehitamise kavatsus lähitulevikus teoks saab.

Noori käib Viljandis sõudmistrennis 30-ne ringis ja tulemuste poolest ollakse Eestis paremuselt teine klubi. Ka täiskasvanud on võistlustel esinenud edukalt.

Vetelpääste hoone remontimine sõudebaasi vajaduste tarvis läks Viljandi linnale maksma 2 267 765 krooni, ehitus -tööde maksumusele lisandub veel 45 000 krooni ruumide sisustamiseks.