Ostuhuvi puudumisel on nurjunud mitu suurt kinnisvaramüüki


22.06.2007

Viimastel kuudel on Eestis nurjunud mitmed suuremad kinnisvara müügid, sest pole laekunud ühtegi sobivat ostupakkumist.

Eesti Raudtee üritas mullu aasta lõpus ja tänavu mais edutult müüa 212 miljoni kroonise alghinnaga oma Tallinna vanalinnas Pikal tänaval asuvat peahoone ja Tallinnas Telliskivi tänava kinnistut 30 miljoni krooniga.

Tallinna linnavalitsus proovis tänavu märtsis ja juuni alguses müüa 264 miljoni kroonise alghinnaga kinnistuid Lasnamäel, kuid oksjonid kukkusid läbi.

54 miljoniga oksonile pandud Puju ja Angerpisti tänava kruntide müük kukkus sel nädalal ka kolmandat korda pakkumiste puudumisel läbi, 210 miljoniga kolmandat korda müügis oleva Narva maantee 129 krundi ostupakkumisi saab teha 26. juunini.

Juuni alguses nurjus riigile kuuluva relvatootja E-Arsenali oksjon Põhja-Tallinnas Erika tänaval asuva kinnistu müügiks alghinnaga 50 miljonit krooni. Teisel müügikatsel on huvi üles näidanud mitu firmat ja müük on plaanis lõpule viia 12. juuliks.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) korraldas jaanuari alguses ja märtsi lõpus edutult lõppenud Keila-Joa lossi kinnistu müügi, esimene kord alghinnaga 10,5 miljonit krooni ja teine kord 25 miljonit krooni. Kolmanda enampakkumise ajal katkestas RKAS müügi, põhjendades seda sooviga jätta loss riigi kasutusse.

Jaanuaris ja juunis lõppesid edutult 13 miljoni kroonise alghinnaga Pärnu vangla kinnistu oksjonid, nüüd on justiitsministeerium otsustanud panna kinnistu vabamüüki.

Kinnisvaraportaali City24 juuni alguse andmetel on korterite, majade ja maatükkide müügikuulutuste arv Eestis kasvanud poole aastaga enam kui poole võrra.