Särje tänavale rajatakse Männituka ridaelamud


Pressiteade 18.06.2007

Nõmmel, Särje tänava lõpus asuvate mahajäetud sõjaväeehitiste asemele kerkib 2008. aasta suveks kolm kahekorruselist ridaelamut. Ridaelamute projekti arendab AS Eurox.

Särje tänava 24 ja 26 ridaelamute ehitus -tööd algasid täna vanade hoonete ja sõjaväeehitiste lammutamisega ning ettevalmistustega gaasitrassi paigaldamiseks.

Ehitustööde käigus säilitatakse võimalikult palju tulevaste ridaelamute krundi algset kõrghaljastust. Tallinna Keskkonnaametiga kooskõlastatult langetatakse 42 puud, millest suurem osa langetatakse sanitaar- ja hooldusraie korras. Nende asemele istutatakse kinnistutele ja spetsiaalsetele istutuskohtadele 245 okas- ja 13 lehtpuud.

Ehitustöödega kaasneb ka Särje tänavaga külgneva metsaaluse puhastamine prahist, samuti teostatakse metsas hooldustööd

Rajatavad majad on kahekorruselised, igas majas on neli läbi kahe korruse paiknevat korterit, millel pinda 140 - 160 m2. Igal korteril on parkmetsale avanev rõdu ja terrass. Parkimine toimub majade ees ja ridaelamute vahelisel parkimisalal.

Männituka ridaelamute arhitektuurse lahenduse töötas välja Arhitektuuribüroo JVR. Ehituse peatöövõtja on Mapri Projekt OÜ, AS Eesti Ehituse tütarettevõte. AS Eurox on AS Nordecon kontsernis kinnisvaraarendusele spetsialiseerunud ettevõte.

Lisainformatsioon Männituka ridaelamute kohta aadressil: http://www.sarje.ee/