Linnavalitsus asub Stroomi randa arendama


Pressiteade 13.06.2007

Oma tänasel istungil moodustas Tallinna Linnavalitsus Stroomi rannaala ja seda teenindava piirkonna arendamiseks ajutise komisjoni.

"Stroomi rand on saanud paljudele tallinlastele populaarseks ajaveetmiskohaks, kuid rannaala infrastruktuur on vananenud," ütles abilinnapea Taavi Aas. "Seetõttu on tekkinud vajadus rajada uus ning moodne rannakompleks, mis pakub mitmekülgseid puhke- ja vaba aja aktiivselt veetmise võimalusi." Aasa sõnul on komisjoni ülesandeks Stroomi rannaala hetkeseisu kaardistamine ning arenguvajaduste väljaselgitamine, ideekonkursi otstarbekuse kaalumine ning vajadusel selle läbiviimine.

Stroomi rannaala ja seda teenindava piirkonna perspektiivseks arendamiseks moodustatava ajutise komisjoni esimeheks kinnitatakse abilinnapea Taavi Aas ning liikmeteks abillinnapead Eha Võrk ja Deniss Boroditš, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti üldplaneeringute teenistuse direktor Endrik Mänd ja detailplaneeringute teenistuse Haabersti ja Põhja-Tallinna osakonna juhataja Lia Gailan, Tallinna Maa-ameti juhataja kohusetäitja Alo Brandt ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Enno Tamm.

Komisjonil on õigus kaasata oma töösse täiendavalt eksperte ja teiste asutuste esindajaid. Komisjoni kutsub kokku ja selle tööd korraldab Tallinna Linnaplaneerimise Amet.

Stroomi rannaala ja seda teenindava piirkonna arendamisel tuleb arvestada nii linlaste soovide, Tallinna linna seisukohtade kui ka väljakujunenud sotsiaalse, kultuurilise ja majandusliku keskkonnaga. Põhja-Tallinna arengukava üheks eesmärgiks on Stroomi ranna, Rannapargi ja Merimetsa parkmetsa heakorrastamine, sinilipu randadele kehtestatud nõuete täitmise tagamine Stroomi rannas, mitmekesiste aktiivset puhkust ja sportimist võimaldavate spordirajatiste ja mänguväljakute rajamine ning veepargi ehitus Stroomi rannahoone juurde.

Sooviga algatada Stroomi rannaala planeeringu ideekonkurss, selle kaasaegseks puhkepiirkonnaks muutmiseks, pöördus Linnaplaneerimise Ameti poole Põhja-Tallinna linnaosa vanem Enno Tamm.